Saját bontásunk alapján a zsák harmadik része, az önállóan is hordható taktikai málhaheveder. A megnevezés a kiírásból származik, és a zsák derékpántjából illetve az oldalzsebekhez tartozó “yoke”-ból állítható össze.
A Yoke négy ponton rögzíthető a derékhevederhez. Megjegyezném, hogy az alapul vett PLCE rendszeren hat rögzítési pont található, de ott a derékheveder nem része a zsáknak hanem kifejezetten a málha rendszerhez készült.
A rögzítés nagyon egyszerű, és könnyen személyre szabható, ugyanis a négy tépőzáras hevederrel ellátott anyacsatt bármelyik molle rögzítési pontra feltehető. Egyedül a fölösleg eldolgozása jelenthet problémát, de ezt egy kis szigetelő szalaggal lehet orvosolni.
A rendszerhez a saját illetve a 2008M mellény célzsebeit szánták. A képeken látható példányokat azért nem mutatjuk be külön, mert ezek prototípusok voltak jó pár gyártási hibával, vagy már bemutatásra kerültek a 2008M-el egyetemben.
Sajnos a kettő heveder kevésnek bizonyul, mivel elég instabil a rendszer, és kifejezetten hátra húzza az övet a teher. A “Yoke”-ot pedig hiába állítom be, az övet hiába húzom feljebb, ezen sajnos nem tudtunk javítani.
Hiányolom még a merevebb és jobban párnázott övet, és a jobban párnázott Yoke-ot is. Az övön elegendő hely van a vese/kenyérzsák, két tártartó, egy rádió vagy gránát zsebnek, kulacs zsebnek és az üres tárak tárolására szolgáló zsebnek.
Itt is kiemelném, hogy értem a málha megszületésének körülményeit. Akárcsak az oldal zsebekből összeállított kis zsák, ezt is a nagy zsák fejlesztésének részeként kívánják létrehozni. Persze egy kicsit feljavítva még jó is lehet.
Az alapelképzelés tetszik, de a képen látható végeredmény használata kényelmetlen és a célzsebek sem a legjobbak hozzá. A javított verzió már elkészült, és remélhetőleg heteken belül elfog jutni hozzánk is.
Utolsó kommentek