Az észt hadsereg málha rendszere több szempontból is figyelemre méltó. Jó minőségűnek látszik, egyszerű már bevált megoldások láthatók rajta, különféle célzsebekkel készítik és nem csak bemutatókon tűnik fel.
A málha alapját a PLCE rendszer képezi. Mondjuk annyi különbséggel, hogy a váll hevederek sajnos sima H alakúak, míg a PLCE-n a hálós hátsó pánt több ponton rögzíti a málha övet.
Szintén csak képek alapján megállapítható, hogy erősebb zöld színű Cordura-t használtak, jó minőségű ITW csatokkal. Bár az ITW továbbra is készít fekete színű csatokat, mégis egy ideje a legtöbb hadi felszerelésen ezek a tan csatok tűnnek fel.
A célzsebekből a három hátsó szinte teljesen megegyezik a PLCE rendszeren találhatókkal. Az elhelyezésük szintén megegyezik. Talán csak annyi hátrányuk lehet, hogy a váll hevederek nem rögzülnek rájuk, ezáltal megpakolva az egész málha hátrafelé húz.
A tártartók véleményem szerint jobban sikerültek, mivel ezek inkább a korábbi Molle I-II-es zsebeket, illetve a Smersh rendszer tártartóira hajaznak.
A kulacs zseb alapját az SDS Molle II-es zsebe adhatta. A képek alapján ebbe az egy literes amerikai kulacstól kezdve, svéd és norvég kulacsokon át mindenfélét hordanak.
A málharendszer már széles körben elterjedt a hadseregen belül, a képen például sorkatonák láthatók, illetve külföldi missziókban is hordják. Az észt hadsereg egy Molle rendszerű mellényt is rendszeresített, és nagy valószínűséggel a célzsebek kompatibilisek azzal is.
Alapvetően egyébként mind három kis balti állam jó kapcsolatokat ápol a Skandináv országokkal, Németországgal és az Egyesült Államokkal is. Ennek eredményeként több igen előnyös üzletet kötöttek már, vagy csak nagy tételben jutottak hozzá gépkarabélyokhoz (G-3,M-16,M-14/21), tehergépkocsikhoz esetleg ruházathoz és egyéni védőeszközökhöz (kevlár sisak).
Utolsó kommentek