A MOLLE rendszerhez alapvetően ezt a zsebet szánták minden lövész katona számára. A kialakításánál a tárak védettségét tartották szem elött a külső behatásoktól mint a por vagy a sár, bár mindent egybevetve annyit nem véd ezekkel szemben. Később lecserélték arra a CQB zsebre amit már korábban bemutattunk.
Kettő változata ismeretes, az egyikbe két darab M4/M16-os tár fér, míg a másikba egy. Azért gyártották két változatban, mert a MOLLE I-es mellény mintájául a régi LBV szolgált, amin 4 tártartó helyezkedett el. Ezekből a két külső dupla, míg a két belső szimpla tárak tárolására szolgált.
Később ezt elvetették, mivel logisztikai problémákat vetett fel. Sokkal egyszerűbb, ha csak egy fajta célzsebet kell szétosztani.
A zseb nem tud tágulni mivel két tárra szabták, amik viszonylag könnyen helyezhetőek bele, azonban már csak nehézkesen vehetők ki, mivel nem sok helyet hagytak. Vízszintes tépőzárral és patenttal nyitható illetve zárható, de amellett hogy hangos, erősebb mozdulatot is igényel. A patent alatt egyébként egy kilógó fület is hagytak aminél fogva lehet nyitni illetve csukni a zsebet.
A belső felének tetején található egy erősítés, mely meggátolja a borító rész kopását a tárak éles részei által. Ez például praktikus és jó ötlet, sajnálatos hogy a későbbi termékeknél elhagyták.
Rögzítése a szokásos PALS segítségével történik, bár itt még három csík található a hátoldalán. Ezek közül viszont a legfelső gyakorlatilag teljesen fölösleges, későbbi modelleken már el is hagyták.
A OIF és OEF kezdeti időszakaiban sokat használták, bár a későbbiekben is, egészen 2004-2005-ig lehetett látni. A CQB zseb gyakorlatilag teljesen leváltotta, ritkaságnak számít manapság bár nagyon ritkán még feltűnik, viszont nem gyártják és nem is árulják már.
Utolsó kommentek