fjoni:
@Krizo: Nana!Nem feszegetjük itten a szigorúan titkos hadiipari fejlesztéseket :-) és főleg nem kr... (2024.10.15. 08:15)Colombo város egyes számú tűzoltósága
Krizo:
Azt hittem, hogy megszűnt az oldal! Már csapatpróbán az új Magyar gyakorló. Remélem lesz róla beje... (2024.09.26. 11:55)Colombo város egyes számú tűzoltósága
A Combat Gear Blog célja bemutatni milyen kiegészítőkből tevődik össze egy modern hadsereg katonáinak személyi felszerelése, továbbá szeretne a laikusok, érdeklődők, hivatásosok és szerződésesek, milsimesek, airsoftosok, paintballosok és természetjárók számára egy érdekes oldalt összeállítani leírásokkal és fotókkal.
Ne felejtsd el elmenteni az oldalt a kedvenceid közé! (CTRL+D)
Azamerikai málharendszerre vonatkozó használati utasítás, a tripla tártartót olyan esetekre ajánlja, amikor nagyobb lőszermennyiséget kell elhelyezniük a katonáknak magukon. Ezen kívül egyébként rendelkezik még más előnyös tulajdonsággal is.
A tárakhoz egyszerű patentos módszerrel lehet hozzáférni. A zsebbe három darab M4-M16-os vagy Stanag rendszerű tár helyezhető el, egyesével. Ahogy látható a külső behatásoktól a korábbi Spec-Ops és SDS tártartókhoz képest, a tárak még kevésbé védettek. A zseb nyitása könnyű, mégsem nyílik magától és nem is hangos. A külső oldalon, ahogy az látható, 3 sorban 6 Molle csík került elhelyezésre.
A rögzítését három darab Molle pánt biztosítja. Ahogy azt már korábban is említettem, az SDS szereti kispórolni a rögzítést. Ez esetben is ez a helyzet, lévén hat darab Molle csíkkal sokkal stabilabban lehetne rögzíteni. Nem mintha így nem lenne stabil, de van egy kis holt játéka, és mivel elsődlegesen arra készült, hogy a külső részén további muníció kerüljön elhelyezésre, ez nem túl előnyös.
A külső felére főleg a CQB zsebet szokták feltenni. Így kisebb helyen, összesen 270 lőszer helyezhető el. Ennek hátránya, hogy a kis felületen nagyobb súly összpontosul, és ez jobban húzza a mellény egy adott oldalát. Illetve a mellény körvonala megnövekszik.
A zseb önmagában viszont kényelmesebb, és alkalmasabb például a torony lövészek számára, mivel a mellényük körvonala kisebb a dupla tártartóval összehasonlítva. Rajtuk kívül az átlagos lövészkatonának is kényelmesebb, lévén nem ál el annyira a mellénytől és valamivel jobb hason feküdni vagy házban mozogni benne. Táskában is ellehet helyezni, a bandoleerhoz hasonlóan.
A tripla tártartó nyitása egyszerű, én úgy érzem könnyebb tárazni belőle a dupla tártartókhoz képest. Sok más gyártó készítette el a saját változatát, gyorsabb nyitási módszerrel és jobb rögzítéssel. Az SDS ebben az esetben is egy olcsó és nagy számban gyártható terméket alkotott.
Napjainkban sokszor felbukkan a különböző Afganisztánban készült fotókon. A rendszeresített álcázószínekben készült el, de leginkább a hadsereg használja, míg a Tengerészgyalogság egyáltalán nem.
Utolsó kommentek