A Molle II-es patrol pack túl kicsinek bizonyult az afgán és iraki hadszíntéren. Szükség volt egy nagyobb kapacitású táskára, amivel a megnövekedett mennyiségű lőszert és egyéb felszerelést is szállítani lehetett. Egyébként ez volt az a táska, amit pár poszttal korábban már felemlegettünk.
A felosztása maradt a régi, tehát egy fő-, és egy elülső rész. Az elülsőre került egy plusz tépőzáras zseb, amibe különböző dokumentumok vagy „harctéri kisokosok”, és egyéb apróságok férnek. Nagy hátránya a tépőzár, ami természetesen strapabíró és elég sokat bír, de ha beleakad valamibe könnyen kinyílhat magától.
A belül található tépőzáras zseb ugyanaz mint ami a patrol packben található, tehát meglehetősen kicsi és főleg apróságok, mint az MRE-ből a fűszerek és törlőkendők, illetve tartalék elemek férnek el benne. Viszont pozitív változtatás, hogy az elülső zsebet nem csak csatokkal, hanem zipzárral is zárni lehet. A két patent belül megmaradt, és az extra lőszer szállítására alkalmas bandoleer helyezhető el segítségükkel.
A táska felső részén található egy erős fogantyú, aminél fogva akár egy embert is el lehet húzni. Mellette két oldalt újabb pántok találhatók, amik a polifoam rögzítését teszik lehetővé. Bár elég vékony polifoam kell ehhez, és az átlagos méretűek nem is tehetők fel rá. Viszont az esőkabát vagy hasonlók, összehajtva rögzíthetők így a táska külső oldalán.
Felül két nyílás található még, amit tépőzáras fedőrész borít. Ezek a lyukak teszik lehetővé a camelbak csövének kivezetését, illetve a táska még rádiósok számára is használható, és ezért a rádió antennája is itt bujtatható ki.
A vállpántokat megváltoztatták és az új igényekhez igazították. Tehát a lövedékálló mellényeken való hordást tették kényelmesebbé. A korábbi vastag és keskeny vállpántokhoz képest, az assault packen már szélesebbek és vékonyabbak találhatók. Érthetetlen okból a korábbi csatokat is kicserélték, a main packen találhatóakra. Magyarázat talán, hogy ezek képesek a meg növekedett terhelést elviselni, bár szerintem a korábbiak is ugyanúgy elviselnék. A derékpántok nem párnázottak, csak a táska stabil rögzítését teszik lehetővé. Amennyiben nem akarnánk használni, a táska hátoldalának alsó részébe betömködhetők.
Legalább négy fél színben készült, háromszínű sivatagi, woodland, ACU és coyote brown, bár a Tengerészgyalogság ezt sem rendszeresítette. Jelenleg a szárazföldi hadsereg általánosan rendszeresített háromnapos táskája, bár már megkezdték egy újabb assault pack rendszeresítését, de még így is évekig használatban fog maradni.
Oldalt láthatóak, a Sustainment pouch rögzítését segítő kompressziós pántok
Az elülső zsebbe berakott bandoleer
A vízleeresztőkön található vászon réteg
Alulról, láthatóak a waist pack számára a Molle rögzítési pontok, és a vízleeresztők kívülről.
Utolsó kommentek