A felszerelésekhez mellékelt címkéknek vagy használati utasításoknak kettős szerepe van. Ez alapján meglehet különböztetni a teljesen egyszerűeket, és az igazi „színes-szagos” változatokat.
Az elsődleges szerepük a tájékoztatás, a felszerelési tárgy használatának rövid bemutatása. A másodlagos viszont inkább a márka reklámja, például a vibram és a cordura esetében.
Az előbbire példa az ESS szemüvegek egyszerű használati utasítása, ami tartalmazza a szemüvegre vonatkozó szabványokat és a lencse cseréjének folyamatát. Emellett persze a gyártó címe és elérhetősége is megtalálható rajta.
Az utóbbira példa a Bates Enforcer-re aggatott fél tucat összetétel címke, amitől már-már beleég az elménkbe a Vibram és a Bates márka név is. Valószínűleg ez is volt vele a cél.
Számomra, és úgy gondolom a többi felhasználó számára, viszont az Eagle ismertetői a legjobbak. Jó minőségű képekkel és ábrákkal mutatják be a felszerelés összeállítását és beállítási lehetőségeit. Ennél több nem kell.
Talán az SPC esetében ezt azzal egészítették ki, hogy a mellény belső részében kapott helyet, és effektíve a mellény belső részéhez lett rögzítve, így nehezebben veszthető el.
Látható, hogy a katonai felszereléseknél is igen erőteljes szerepet játszik már az önreklámozás. Egy erősebb példát láthattunk a Bates-nél, ami éppen csak nem a Bates felirat elé került ki Bates háttér elé, és egy visszafogottabb de informatívabb leírást az Eagle Industries-től.
Véleményem szerint mind az SPC-nél, mind a FILBE-nél nagyon hasznosak ezek a leírások, még akkor is, ha a gyakorlatban ezek azért igen hamar veszteséglistára kerülnek.
Utolsó kommentek