Az amerikai fegyveres erők az 1980-as évek elején rendszeresítették a BDU szabású és woodland álcázó színnel ellátott harci gyakorló ruhákat, és egészen a 2005-2006-ig rendszeresítve volt, bár napjainkban is felbukkan a különféle különleges alakulatokon.
A nadrágon elöl a térdnél dupla réteg anyag található, a slicc rejtet gombolású és 2,5 cm-es övtartó található rajta. Számomra a szabása és az anyaga egy alapnak tekinthető mivel, kényelmes, funkcionális és a különféle változatoknak köszönhetően a felmerülő igényeket is lefedte.
Oldalt nagyméretű rejtett gombos combzsebek találhatók, felettük pedig a nyitott kézmelegítő zseb. A combzseb elég nagy befogadóképességű, hátránya viszont, hogy ha leülünk az apróbb dolgok kipotyoghatnak belőle. A hibát az MCCUU-n úgy orvosolták, hogy gumi került a zsebbe.
Hátul üleperősítés illetve farzsebek találhatók. A nadrág szabása, azonos méretű nadrágokat figyelembe véve, kevésbé „buggyos” mint az MCCUU vagy az ACU esetében, azoknál testhezállóbb, de nem kényelmetlenebb és nem is feszül jobban. Itt inkább arról lehet szó, hogy az amerikai katonák megnövekedett méretei okán egyszerűen bővebbre tervezték az újabb gyakorló nadrágokat. Ez a probléma egyébként az ejtőernyők kapcsán is előjött.
Két oldalt szűkítő hevederek kerültek fel. Alapvetően nem rosszak, bár a málhaöv beletudja nyomni az ember oldalába, de ez ritkán fordul csak elő, és kis odafigyeléssel orvosolható a probléma. A későbbi egyenruhákról ez is eltűnt.
A nadrág szárai „megkötősek” , és általában a bakancson kívül hordták. Én továbbra is jobban kedvelem ezt a módszert mint a gumis megoldásokat, lévén időtállóbbak.
A BDU gyakorló nadrág woodland változatát több alváltozatban is elkészítették. Létezett nyári rip-stopos, vastagabb téli, helikopter személyzetek számára készített és kifejezetten dzsungeles változat is. Az utóbbinak a színei is élénkebbek voltak, viszont ez volt a leggyengébb mind közül.
Az anyaga 50% pamut és 50% nylon. A rejtőszín hatékonyságán lehet vitatkozni, de szerintem erős közepesnek értékelhető. Annyira nem rossz, mint ahogy sokan beállítják.
A woodland szint és magát az egyenruhát is elég sok Amerika barát ország rendszeresítette, sok esetben az amerikai készleteket is megkapták.
Maga a woodland rejtőszín még napjainkban is felbukkan az amerikai különleges erőkön, de már újabb szabású egyenruhákon. Általában a különféle mentor és kiképző csoportok viselik, azon egyszerű okból kifolyólag, hogy ne tűnjenek ki az általuk mentorát csapat soraiból.
Egyébként meg, „manly man wears woodland”.
Utolsó kommentek