A Bergen zsák mellett a brit katonák számára készítettek kisebb “patrol pack-et”, ami gyakorlatilag a nagy testvér kicsinyített mása, merevítés nélkül.
A DPM patrol pack több külső függőleges rögzítési pontal, és két oldalsó fix zsebbel rendelkezik. A térfogata papír szerint 35 liter, de szerintem jóval többet is lehet pakolni bele.
Az oldalzsebek sajnos fix rögzítésűek, ami azért érthetetlen mert a nagy testvéren levehetőek, és az már egy elég jól bevált megoldás volt. A zsák pántjait felül nem lehet állítani, kizárólag alul tudjuk meghúzni őket.
Noha a zsákon található egy vékony, széles derék pánt, de isten igazából ha nem lenne rajta se hiányozna. Állítani nehézkesebb, mint az ILBE zsáknál vagy bármilyen hasonló csatos megoldás esetén, és bizonyos málhák mellények esetében még zavaró is lehet.
A zsák hátsó része és a váll pántok első ránézésre puritánnak tűnnek, de rendesen párnázottak, szóval rossz szavam nem lehet rájuk. A zsák hát felöli oldalának középén található hely ahová a nevünket írhatjuk fel. Ennek ugye gyakorlati haszna akkor jelentkezik, amikor mondjuk 20-30 ilyen zsák kerül egymás mellé.
A fedőrészben található egy külső, villámzáras tároló rekesz. A villámzár YKK gyártmány. Ebbe a rekeszbe apróságokat lehet zsúfolni, a különféle tartalék holmiktól kezdve jegyzet tömbökig.
A zsák oldalán található fixen elhelyezett két zseb rendelkezik egy esővédő réteggel is, amit ha feltekerünk óvja a bemálházott holminkat a felülről befolyó nedvességgel szemben.
Egyébként a táska anyaga 1000-es Cordura, ami további belső vízálló bevonatot is kapott. Az esővédő réteg csupán a felülről befolyó vízzel szemben biztosít extra védelmet.
Az oldalsó zsebekbe kiválóan elfér az összetekert gore-tex kabátunk vagy bármilyen meleg ruházatunk. A külső oldalon elhelyezett rögzítő pontokra elméletileg egyéb speciális felszerelést lehet elhelyezni.
A nagyméretű középső rekesz szintén kapott terepszínű esővédő réteget. A zsák merevítéseként szolgáló párnázást belülről varrták be, emiatt nem vehetjük ki. A legnagyobb rekesz lévén ide zsúfolhatjuk a felszerelésünk legnagyobb részét.
A zsák alján külső rögzítési pontok találhatók amikhez a polifoamot vagy a hálózsákot rögzíthetjük. Víz le eresztő gyűrűk csak az oldalsó zsebeken találhatók.
A DPM patrol pack puritán, funkcionális felépítésű zsák, főleg ha napjaink taktikai csodáit nézzük, azonban az igazsághoz hozzátartozik, hogy ezt a zsákot a 90-es években rendszeresítették. Viszont minőségi és strapabíró anyagból készült. A lényeges dolgokat tudjuk kívülre rögzíteni, polifoam-hálózsák, de extra zsebekt már nem lehet feltenni.
Tulajdonképpen a patrol pack a Bergen rendszer középső tagja. Ennek megfelelően kell használni. Vagyis ha csak pár holmi nem fér el a málhánkba arra elég a Bergen oldal zsebe, míg ha váltás ruha kell, több élelem esetleg aludnunk is kell, akkor érdemesebb ezt használni.
Kényelmesen elfér benne a napi felszerelésünk, évszaktól függően meg akár két napnyi felszerelést is belepakolhatunk. A külső pontokat mindenképpen érdemes használni, a rögzítéshez szükséges hevedereket meg egy kis utánajárással könnyű beszerezni. Például a Darktac-tól.
A bergen patrol pack-et olcsón beszerezhetitek társoldalunkon: www.thearmybox.com
Utolsó kommentek