Manapság már rengeteg féle málhazsák létezik, de ezek közül nagyon kevés készül kifejezetten mesterlövészeknek, olyan céllal, hogy a felszerelésükkel együtt a puskájukat is képesek legyenek a hátukon cipelni.
Az Eberlestock egy amerikai cég, amit Glen Eberle alapított, aki egyébként biatlonista volt és vadászott is. A saját tapasztalatait felhasználva kezdett el fegyvertáskákat tervezni, majd később különféle zsákokat is.
A zsákon oldalt,felül és elől is található, több sorban MOLLE-PALS rögzítési pont. Szóval jó pár kisebb zsebet fellehet rá rakni, amennyiben nem lenne elég a táska 74 literes térfogata. Ez a szám magába foglalja a lecsatolható fegyver tokot is.
Két oldalt kívül egy-egy hosszúkás alakú zseb található a zsákon, amiken egy kompressziós pánt fut keresztül. Ezek a zsebek elegendőek egy 3 literes camelbak tartály tárolására, vagy fegyver tartozékok férnek bele, mint például egy bipod.
Elől a tépőzár alatt egy hosszúkás, nyitott zseb található. Mivel normális esetben nem állunk fejre, és nem csinálunk cigánykereket, legalábbis nem zsákkal, ezért nem esik ki az itt tárolt holmi. Ettől függetlenül nem ez legjobban hasznosítható része a zsáknak.
Felül egy villámzáras kisebb zseb található. Nagyobb elsősegély felszerelések, vagy túlélő csomagok számára tökéletes. Kabátot és egyéb meleg ruhát fölösleges belegyűrni, mivel sajnos nem erre méretezték.
Az Eberlestock másik különlegessége, hogy az elülső része szintén villámzáras és lenyitva teljesen hozzáférhetünk a belül tárolt cuccokhoz. Közben egy elválasztó található, illetve több PALS pont is. Tetszetős megoldás, de máshogy nem is lehetne hozzáférni a málhánk fennmaradó részéhez.
A Phantom párnázása finoman szóval, puritán. Ezzel nincs semmi baj, amíg lövedékálló mellényen hordjuk. Ez esetben a durva párnázás még hátráltatna is. Viszont nehezebb felszerelés esetén, mellény nélkül, láttam már kényelmesebb megoldást is.
A vállpántok hálós borítást kaptak, hogy a levegő járjon alattuk. Egyszerűen egy tépőzárral vannak rögzítve, és emiatt gyorsan eltávolíthatók, a derék pántokkal egyetemben. A pántok eltávolítása után, egyszerű táskaként lehet használni.
Az oldalsó zsebek két oldalt kerültek felvarrásra, így amennyibe nem oldalra rakjuk a víztartályokat, itt is elhelyezhetők, szabadon hagyva a zárható zsebet. A tartályt egy műanyag kampóval rögzíthetjük.
A zsák alján további villámzáras zseb található. Ez kellően kicsi, hogy semmit ne tartsunk benne, viszont itt kapott helyet az esővédő réteg. Az alsó zseb esetében is külső rögzítési pontok találhatók kívül.
A derék pánt jól párnázott és ezen is megtalálható a hálós bevonat. Egyszerűen eltávolítható a zsák derék részéről, és így önállóan „combat belt”-ként is használhatjuk, amennyiben felzsebezzük a külső oldalán található rögzítési pontokat.
Az esővédő réteg gyakorlatilag egy vékony gumis huzat, amit eső esetén ráhúzhatunk a zsákra. Manapság egyébként néhány túrazsákon található hasonló. Jól jön ha valóban durva esőbe kerülünk, viszont mivel elég vékony, ezért ajánlatos vigyázni rá.
A vállpántok nem közvetlenül a táska hát felöli részén kerültek rögzítésre, hanem egy oldalsó csat segítségével. A képpel látható módtól eltérően ajánlott a hordfogantyún átfűzni, mivel így jobban tart. A műanyag csatnak köszönhetően gyorsan oldható.
A zsákhoz tartozik egy állítható méretű fegyvertartó tok is. Ezt hordhatjuk nyitva vagy zárva is. Amennyiben a zsákról lecsatoljuk egy teljes értékű fegyvertáskát kapunk. Sajnos a képek elkészültekor is éppen így használták, emiatt nem tudtuk lefotózni.
A Phantom jó megoldást jelent a mesterlövész beosztású katonák és rendőrök számára. A külső zsebekbe nagy mennyiségű víz és egyéb felszerelés helyezhető el. A belül tárolt felszereléshez könnyen hozzálehet férni, nem kell szétpakolni a zsákot, amennyiben a legalul lévő cuccot akarjuk elővenni.
A táska párnázását nem lehet egy lapon említeni a legtöbb málhazsákéval. Továbbá a gyártó nem ITW és YKK csatokat és villámzárakat használ. A zsák anyaga Cordura helyett 1000-es Nylon, ami még nem is lenne baj, de a 389 dolláros (~85 000 Ft) áráért azért többet várna az ember.
Utolsó kommentek