WildBear:
Kiderült azóta, hogy mi okozta a balesetet?
Most ugyebár történt egy nagyon hasonló. (2025.03.22. 19:26)Kiképzési baleset
Praedikator:
És ime 2025, ahol a fenti dolgok - az egyenruhán kivűl,- mind lecserélésre kerültek, sőt az egyenr... (2025.02.26. 17:59)Új magyar egyenruha család (3.)
Acura:
Téves a repeszállo megnevezés !!! Ha megnézed az alábbi szabványokat, és a mellényen levö cimkét, ... (2025.02.12. 20:15)2013M Repeszmellény
A Combat Gear Blog célja bemutatni milyen kiegészítőkből tevődik össze egy modern hadsereg katonáinak személyi felszerelése, továbbá szeretne a laikusok, érdeklődők, hivatásosok és szerződésesek, milsimesek, airsoftosok, paintballosok és természetjárók számára egy érdekes oldalt összeállítani leírásokkal és fotókkal.
Ne felejtsd el elmenteni az oldalt a kedvenceid közé! (CTRL+D)
A The Times of India lehozott egy cikket, miszerint a 2 millió Fontos új brit MTP egyenruha, nem meglepő módon, Kínában kerül legyártásra. Ez a brit textil iparnak igen súlyos csapást jelent. A korábbi brit egyenruha (DPM) még Nagy Britanniában készült.
A DPM változatait a ’60-as évek óta alkalmazza a brit hadsereg. A váltásra az afganisztáni konfliktus szolgáltatta a legvégső indokot. Az utóbbi években minden fontosabb újítást, kapkodva és „kiemelt fontossággal” végeztek el.
A brit hadsereg olyan 148 000 fő körül van. Az ISAF kötelékén belül, tehát Afganisztánban, 9500 fővel képviselteti magát. A brit textil ipar valóban képtelen ellátni ezt a majd 10 000 katonát egyenruhával ? Esetleg ilyen rosszul megy, hogy nem lehet a hazait megfizetni?
Árat nem írtak még, de a britekre nem jellemző az a fenenagy nyíltság, mint az óceán túloldalán. Kínában gyártatni zsákba macska, sokan aggódhatnak a minőség miatt, illetve a hazai gyárak sorsa miatt. Nem elhanyagolható, hogy nagy valószínűséggel éjszaka maszekba fognak menni a gyártó sorok, és az új egyenruha nem lesz a brit hadsereg védjegye.
További kérdések is felmerülnek még, mint a sportcipőkre és egyéb civil ruházati termékekre szakosodott kínai ipar képes lesz e infraelnyelő és tűzálló anyagokkal dolgozni. Bár lehet ezt külön veszik meg, és Kínában csak varratják. Remélhetőleg a Guardian csinál majd valami jó kis tényfeltáró cikket.
Nekem van egy Nomex kesztyűm, tűzálló, és Pakisztánban lett gyártva. Szóval szerintem a kínai is lehet jó minőségű. Sőt, egyre inkább az.
Viszont úgy hallottam, a britek ott spórolnak a védelmi kiadások terén ahol csak tudnak. Lehet, hogy a gatyavarratási is ezért került kínába.
Egyrészt már biztosan eljutottunk oda, hogy a kínnyai is lehet jó minőségű, viszont akkor már az sem olyan hű de olcsó. Persze olcsóbb, de ilyenkor már csak az olcsóbb munkaerő miatt. Viszont az egész húzást akkor sem értem, mert a hadi megrendelések ráadásul mindig is gazdaságélénkítőek voltak, ez azért pl meg nem egy repülőflotta kicserélésével felérő húzás, az eddigi gyártók meg valószínűleg ugyanúgy legyártották volna mint eddig a DPM-et. Ha tényleg így van, részemről másmilyen érdekeket és ellenérdkeket sejtek, amit mi, magyarok elég jól ismerünk...
@ Todd.PT:
Amcsiknál a HADI cuccoknál 99%ban követelmény, hogy az USA-ban gyártsák, ők pont így védik az amerikai munkahelyeket. Hogy a civil propper meg tru-spec az Honduras és hasonlók az ne tévesszen meg
@dudi01:
Nekem az enyémmel (amit használtan vettem - ha minden igaz 4 évig nyúzták) semmi bajom nincs, a szinei "élénkek", és a formatartóssággal sincs semmi gond. Az anyaga meg a régi vászon, nem rip-stop, és eddig teljesen rendben van azis.
Sikerült két olyan bakancsot venni ami alkalmatlan a katonai feladatokra,habár a haix annyival jobb hogy legalább laktanyai használatra tökéletesen alkalmas de ha terepre kell menni benne 5 perc alatt beázik a magyar bakancs meg egyenesen inkább hagyjuk
@dudi01:
Milyen bakancs? Faterom ódákat zengett a 65M-ről, az ő szavaival élve: ha egyszer sikerült betörni a bakancsot (mert először sz*rrátörte az ember lábát), akkor elgyalogolt vele az ember bárhova bármilyen terepen. Ezt én nem tudom megerősíteni, de már mástól is hallottam jókat a 65M-ről.
@dudi01: Az igazság az, hogy katonaként a 65 M - et ill. a 87 M -et hordtam. A mostanit már csak airsoftozni viselem, de egyikkel sem volt semmi bajom. Pedig mindegyik rendesen le lett nyúzva! A Haix nyári bakamcsom pl még egyszer sem ázott be, bár nem olyan tartós mint a 87 M.
Tényleg, kedves CGB Admin, majd a bakancsokról is csinálsz cikket? Azért kérdem, mert beírtam a keresőbe a 65, ill. 87M bakancsokat és csak a 65M re kaptam egy-két helyes találatot. A 87M-et nem ismeri.
én naponta használtam amíg nem vettem egy másikat(Blackhawk Back Ops) nekem a gyöngyvászon 1 gyakorlat után(5nap) elszakadt...
Mokkera
a ripstoppot nem használja senki gyakorlatokon mert annyira gyenge az anyaga(a mienk nem olyan hogy csak a vastag szálig szakad...)
mi a 90m-et visszük gyakorlatra.
A Haix-klón Tiszáról csak annyit, hogy épp egy jó barátom kishúga "öltözött be" nemrég, és a "bakancs" gyakorlatilag az alapkiképzés alatt megsemmisült. Nem akartam elhinni, mikor megláttam, mert kb olyan volt, mint az állatorvosi ló: elengedett talp, szétfeslett varrások, szétmálló bélés, kitöredezett bőr..
Személyes és közelebbi ismerősök tapasztalata ezzel szemben 4 különböző típusú Haix bakancsról jóval pozitívabb, leginkább az Airpover P3 árnyalja be a képet, ahol ugyanis a bőr helyett valami háló szerű anyagot használnak (igazából a szárnál nem gond, de a lábfejnél erősen az) az mállik, szakad, és egyáltalán nem védi a gore-tex membránt a sérülésektől. Jó megoldás lenne egy 1000+ denes cordura, vagy mint a P6-nál, hogy ez a kritikusabb rész is bőrből legyen
@apravetz: Nem tudom, hogy mi lehet a gond, de az én P3 - asom már 1/2 éve meg van és semmi baja nincsen! ( pontos neve: AIRPOWER P 3 MH )
Pedig nem kímélem! Bár az tény ( mint ahogyan fentebb írtam ), hogy a 65 M - et ill a 87 M -et tartósságban nem múlja felül! Az évek során már néhány bakit elkoptattam.
Anno, sorosként fél év alatt 3 pár 65M surcit koptattam el. Az első túl nagyméretű és túl jól kitaposott volt. A második jó állapotú, de egy idő után elvált a felső rész a talptól a külső él egy részén. Az meg ugye nem túl kellemes a fagyos hóban-vízben-sárban. Az utolsó gyári csomagolású, új volt. (karbantartási útmutató, rácsbetét, fűző!)Talán az egyetlen akkor a laktanyában.
Terepre nem (sem) volt jó konstrukció, sztem.
A mostani HAIX egyelőre jól bírja a laktanyát, de ez nem a teljes gyöngyös nyári. Az "új tisza" (?) surcit sokan jobban kedvelik, bár nem tartós, ha intenzíven nyúzzák.
Kinőhetetlen gyermekbetegségek...
Mivel fekete-fehérek a képek túl sok mindent nem lehet mondani. De mind három ruhát belehet szerezni boltból(itthon), persze nem a hadi verziókat.
Egyedül a legelsőn látható MARPAT mintájú bócskai ami érdekes. Na meg a koszos, kopott amerikai bakancs amit ráadtak a hadnagyra. És azok a nyuszi fülek :)
Ha katona vagy te is észrevehetted,hogy a gyakorlóink anyagán és szabásán is változtatni kéne nem csak a mintán.
Apropó minta véleményem szerint nem a minta a lényeg egy gyakorlón(kis túlzással lehetnének rajta angyalkák is)hanem a színek és azok arányai.
@dudi01: Hát nem ártana egy "vérfrissítés"!Személy szerint a MARPAT ill. német "borsó" - mintát tartom a legjobbnak.Bár, mint tudjuk a Németek gyakorlójának a színösszetétele, ill. mintázata sem az elmúlt pár évben alakult ki...
Igen, nem ártana végre szemléletmód váltás, nem ártana tényleg valami használható, korszerű, az évszaknak megfelelő, ELEGENDŐ mennyiségben rendelkezésre álló hadi gyakorló és hozzá a megfelelő felszerelés!
Mintáról már lövésem sincs. Lehet, h a régi 3 szín nyomás itteni vegetációra teljesen alkalmas lenne még most is.
(Külföldön -hallottam- frankón karmolták /karmolnák/ anno a hadfik, adták volna érte anyjukat is kis túlzással... na, különlegesség volt > bocskai is ide tartozik, csereképes "manósipka")
A bakancsnál ismerős a jelenség, nekem már nem olyat osztott a raktár.
@dudi01: Én személy szerint szerettem a 3 színnyomásost! De nem csak azért, mert szerintem elég jól álcázott, hanem azért is mert, patentos gombolású és zipzáras volt. Bár nyáron némiképpen bele r...dt az ember.
Igaz a bocskait sokan nem szeretik, de én megtartanám, pont a nemzeti jellege miatt.
@Krizo: Sztem a Bocskai nem egy rossz sapka (van akinek kifejezetten jól áll, gondolom fejforma válogatja :/ ), de én jobban szeretem a sima ködvágót...
@Combat Gear Admin: Nem 5-10 font, a kínai gyárak oldalán a nyugati árak 7-ed, 8-ad-a van feltüntetve. Komoly megtakarításról lehet szó. A kínaiak kiváló munkát is tudnak végezni, csak nem mindegy hogy melyik gyár kapja a megbízást.
Utolsó kommentek