fjoni:
@Krizo: Nana!Nem feszegetjük itten a szigorúan titkos hadiipari fejlesztéseket :-) és főleg nem kr... (2024.10.15. 08:15)Colombo város egyes számú tűzoltósága
Krizo:
Azt hittem, hogy megszűnt az oldal! Már csapatpróbán az új Magyar gyakorló. Remélem lesz róla beje... (2024.09.26. 11:55)Colombo város egyes számú tűzoltósága
A Combat Gear Blog célja bemutatni milyen kiegészítőkből tevődik össze egy modern hadsereg katonáinak személyi felszerelése, továbbá szeretne a laikusok, érdeklődők, hivatásosok és szerződésesek, milsimesek, airsoftosok, paintballosok és természetjárók számára egy érdekes oldalt összeállítani leírásokkal és fotókkal.
Ne felejtsd el elmenteni az oldalt a kedvenceid közé! (CTRL+D)
A waist, vagy más néven derékzsák a korábbi buttpack-et, vagyis fenékzsákot, magyarosabb nevén kenyérzsákot váltotta fel. Ez egy közvetlenül a málhamellény hátsó oldalán hordható, 5-10 literes hellyel rendelkező, kisebb táska.
Rejtett zipzárral zárható, és két csat is segít az összehúzásában. A két pánt azonban nem olyan hosszú, mint a korábbi fenék táskánál, hogy kényelmesen alá be lehessen tenni mondjuk sátorlapot.
A belső része egybefüggő, tehát nincsenek benne elválasztók. Ez persze jó, mivel nem is fér bele sok minden. Általában az esőkabát vagy a pulóver elég nagy helyet foglal el benne, és mellé csak apróbb dolgok, esetleg jól összehajtott alsó ruházat fér el. Vagy természetesen sok apróság beszórva hordható benne.
Két MOLLE-PALS csíkkal lehet rögzíteni, amik elegendőnek bizonyulnak, mivel úgysem lehet nagyobb terhet szállítani benne, tehát ennél többre nincs szükség. A hátsó részére elhelyeztek még két derékpántot, amiket amennyiben nem használunk a nekik kialakított részbe bújtathatunk bele. Ezeknek, eddig még sosem vettem hasznát és mást se láttam, hogy így hordaná.
Néha kicsit kényelmetlen tud lenni, ha az ember több holmit pakol bele és ketten kell térdelni rajta, hogy össze lehessen zipzárazni. Igazából a méretén kívül túl sok rosszat nem tudok mondani róla. Mind az anyagát nézve, mind a csatok és az YKK-s zipzárat nézve a szokásos Cordura és ITW Nexus (csak neked Hummel) garancia a strapabíróságra és vízállóságra.
A szokásos három, a légierős ABU-val együtt négy, féle álcázószínben gyártják: Woodland, DCU,ACU és Coyote Brown. A képeken a Woodland, DCU és Coyote Brown változatokat láthatjátok. Szinte semmi eltérés nincs közöttük.
Leginkább a szárazföldi hadseregnél a legelterjedtebb, és főleg a korábban már bemutatott táskák,patrol pack-assault pack-main pack, alsó részén hordják. A Tengerészgyalogosoknál is megtalálható volt a MOLLE II-es rendszerrel együtt, azonban az ott rendszeresített újabb táskák már nem kompatibilisek a derékzsákkal, sőt kényelmetlenek együtt, ezért nem is nagyon használják.
Utolsó kommentek