A FILBE assault pack minden tekintetben felülmúlja ILBE elődjét. Szinte mindent kijavítottak rajta, vagy pótoltak, ami korábban hiányzott, és ezáltal egy elég jó zsákot hoztak össze.
Jobb oldalon a középső zseb villámzárja feljebb helyezkedik el, ezért hat sorban került fel Molle rögzítési pont. A kompressziós pántok lejjebb helyezkednek el, ezáltal a kiegészítő zsebeket nem zavarják. A pántokon a fölösleget tépőzárral lehet rögzíteni.
A vállpántok nem túl vékonyak, nem túl vastagok, ezáltal védőmellényel is lehet viselni őket. Középen vízszintes pánt fogja a vállpántokat, ami könnyen állítható.
Fém feszítők is rákerültek a pántra, amelyekkel az "anya" csatot lehet kiváltani. Az "apa" csatból kifűzve egész egyszerűen a feszítőkbe átfűzve lehet kiváltani az "anyát" annak esetleges törése esetén.
Alul két hevederrel rögzíthető polifoam,sátor vagy akár egy rakétavető is. Ezek mellett rendelkezésre állnak a Molle pontok is, amikre például tökéletesen felfér a Waist pack.
Alapjáraton merevítéssel érkezett a zsák, de ezt az egyszerű műanyag lapot szinte azonnal kivettem. A zsák hátrészén két oldalon párnázott a felület, középen viszont nem.
Nem tapasztaltam ennek előnyét és hátrányát sem, viszont mintha jobban szellőzne így a hát középső része, és valahogy a zsák is jobban illeszkedik a hátra.
A vállpántok test oldali felülete végig hálós kiképzésű, aminek köszönhetően puha, kényelmes és nem fülled be alá az ember bőre. Ez szintén hiányzott az elődről.
A zsák felső részén mindkét oldalon rejthető, tépőzáras nyílások kerültek, amiken a rádió antennáját, illetve a camelbak ivócsövét lehet felfelé kivezetni.
A fő rekeszben több rekesz illetve zseb is található. A villámzáras, hálós zseb igen hasznos tud lenni a kisebb felszerelések számára, mint az elem, különféle italporok vagy papírok.
A hát felöli részen külön felülről nyitott zseb készült a rádió számára, amit középen lehet össze húzni. Bár felfelé nem tud kiesni, de a biztosabb rögzítést jelentene a Molle II-ön látott megoldás, ami egy egyszerű Y alakú szíj volt.
Jobb oldalra egy félig nyitott zseb került, amibe például pontosan belefér egy fél literes vizes palack. Valószínűleg ezt is az afganisztáni tapasztalatok ihlették, ugyanis például a Crye Gen 3.-as nadrágjába is hasonló került.
A fém váznál sokkal olcsóbb és könnyebb is az egyszerű műanyag háttámla, de ezt már a Molle II-es Assault Pack-nél is kidobtam. Számomra sokkal kényelmetlenebb vele a zsák.
Szerencsére elég könnyen eltávolítható, ugyanis belül egy külön villámzáras zsebbe kerül. Természetesen a zseb elég keskeny és nem használható másra.
A kisebb külső zsebben szintén megtalálható a hálós és villámzáras belső zseb. A zseben kívül elhelyezett tépőzár a névfelvarrónak készült. Mind a fő, mind a kisebb külső zseb vízálló villámzárat kapott.
Szerencsére a derék pántok méretét csökkentették, így könnyebben rejthetőek. Noha málhával vagy mellényel közösen nem nagyon lehet hordani, de futásnál jól jön.
A külső rögzítési pontoknak köszönhetően akár hat különféle zseb is rögzíthető rá. És fontos megemlíteni, hogy rendszeresített zsebekről beszélünk, tehát nem külön kell beszerezni őket.
Papíron a zsák térfogata 30 liter, de sokkal nagyobbnak érződik. A kívülre felrakott zsebekkel akár 40 literesre bővíthető, és ez kevésnek hangzik, de kifejezetten hasznosnak bizonyul.
Az egész zsákból valahogy az igényesség és az odafigyelés árad. Egyszerűen úgy érződik ezzel foglalkoztak, és nem a “polcról” szedték le. A vízálló villámzárak és a rajtuk elhelyezett húzószárak, a kompressziós pántok és a rajtuk elhelyezett tépőzáras pántok, a vállpántokon elhelyezett tartalék fém feszítők mind-mind odafigyelésről és átgondoltságról tanúskodnak.
Túl sok negatívumot nem tapasztaltam idáig, talán csak a kompressziós és egyéb pántokat összefogó tépőzár nincs levarrva és ha nem figyelünk könnyen elhagyhatjuk, de alapvetően csak pozitívan tudok nyilatkozni a FILBE assault pack-el kapcsolatban. Ez alapján pedig úgy tűnik a “Core” még egy darabig rendszerben fogja tartani.
Utolsó kommentek