A DCU-ról már korábban készítettünk képeket, de egy apró hiba miatt ezek nem kerültek eddig fel, konkrétan a képek nem sikerültek megfelelően. Most pótoljuk ezt a korábbi hiányosságunkat.
A DCU-t az amerikai hadseregben a 80-as évek végén rendszeresítették a hat színnyomású „choclate chips” sivatagi gyakorló ruha helyett, ugyanis belátták annak a nem megfelelő rejtő képességét.
Noha 91-ben a sivatagi vihar alatt egyes törzstiszteken már lehetett látni, a csapatokon egészen 93-ig nem tűnt fel nagyobb számban, illetve csak hiányos kiegészítőkkel.
A DCU zubbony szabása megegyezik a BDU-val, tehát elől rajta két kisebb vízszintes rejtett gombolású zseb, míg alatta további kettő nagyobb méretű zseb található.
A zubbony ujjainak könyök részén erősítés található. A derékbősége a BDU zubbonnyal ellentétben nem állítható, bár ez soha nem is hiányzott róla. Egyébként létezik belőle twill változat illetve olyan is, ahol gombolható a derék.
Maga a zubbony szintén rejtett gombolású, és szerény véleményem szerint ez még mindig jobb megoldás mint a villámzár a későbbi ACU-nál. A gombok jó minőségűek, és nem nagyon törnek vagy szakadnak el.
A gombok ellen csak annyi szól, hogy a tépőzárak kényelmesebbek és kevésbé állnak ki. A combat shirt napjainkban talán a legjobb megoldásnak bizonyul, amennyiben lövedékálló mellényt kell viselni.
A DCU mandzsettái gombosak. Három darab gomb segítségével lehet szűkíteni, de a harmadik inkább tartalékként funkcionál, mivel használatával túl szűk lesz a zubbony ujja.
A DCU-n használt varrások és anyagok kifejezetten jó és strapabíró egyenruhává teszik. Napjaink „rongyai” csak távolról említhetők vele egy lapon.
A három színű sivatagi álcázó mintát a fél világ átvette, kezdve Dél Amerikától egészen Iránig, továbbá a Magyar Honvédség is használja 2003M néven.
Utolsó kommentek