A svéd Frosts Knivfabrik és a KJ Eriksson 2005-ös egyesülésével létrejött. Mora késeit világszerte természetjárók, katonák, horgászok, vadászok ismerik és kedvelik olcsó ára és ennek ellenére kimagasló minősége miatt.
A Frosts Knivfabrik egyébként már a fúzió előtt is hosszú ideje gyártott késeket konyhai és outdoor célokra is. Egyes példányait Svédország hadserege is használja a Fallknivenek mellett.
Sikere az egyszerűségében, az olcsóságában (ami ez esetben nem negatív jelző) és a megbízhatóságában rejlik, és Svédországban gyártják. A pengék egyarán készülnek szénacélból és rozsdamentes acélból is, formája és élszöge hagyományos skandináv kialakítású.
Ezekre a pengékre aztán fröccsöntéssel rákerül a műanyag markolat, ami a legtöbb típusnál (de sajnos nem mindnél, mint a képen szereplő kéknél se) végig ér a markolat legalább 3/4 részéig.
Az újabb, drágább (ha lehet ezt mondani egyáltalán egy legfeljebb 10.000 Ft-os késre, ami ennyit bír) modelleknél a markolat már kap gumi borítást is. A tokok is elég egyszerűek hozzá: a legtöbb esetben közönséges fröccsöntött műanyag, de a későbbiekben már feltűntek a gyöngyvászon anyagok is.
A videómegosztó oldalakon tömegével vannak videók, amin a tulajdonosok extrém próbáknak teszik ki (kalapáccsal verik bele tuskóba), átalakítják, javítgatják.
Méreténél és kialakításánál fogva kiváló kisebb, finomabb munkákra (tollas ág készítése, tűzgyújtás, húsfeldolgozás) de épp ezért nem árt ha van mellé egy fejszéd a nagyobb famunkákhoz.
Amit én ajánlok, ha beszerzel egy ilyet, hogy a penge hátát picik köszörüld meg, hogy durva felületet alakíts ki rajta a szikravető pálcának, mert egyébként túl simára van polírozva.
Magyarországon a legtöbb military webshop és áruház forgalmazza és már van hogy 2000 Ft.-tól hozzá lehet jutni a primitívebb modellekhez, amik ettől eltekintve kiváló minőségűek.
Légionnaire
Utolsó kommentek