A modern technológiák és járművek, a légi fölény és a gépesítettség ellenére, továbbra is a katona legfontosabb közlekedési eszköze az a két jó lába.
Erre rengeteg példát lehet látni napjainkban is, ugyanis például Afganisztánban sem kizárólag járművekkel közlekednek, és helikopteres kirakás után is kilométereket kell gyalogolni, nem beszélve a “patrol base”-ekről és más előretolt bázisokról.
Továbbá a modern műveleti környezetben a katonák védősisakot és védőmellényt viselnek, és a helyzettől függően nagy méretű zsákot is. Például ha több napra kitelepülnek egy előretolt bázisra, ami nem feltétlen könnyen megközelíthető helyen fekszik.
A Mystery Ranch a mellények és a zsákok között fennálló egyik fő problémára próbált megoldást találni, a Cinch formájában, amivel meggátolható, hogy a zsák pántja lecsússzon a védőmellényről.
Ezt kifejezetten a nagy méretű zsákokhoz és az új típusú védőmellényekhez találtak ki, mint például a FILBE vagy a Molle II, illetve az MTV, IOTV és IBA.
A Serum Cinch gyakorlatilag két részből áll. Először is a Molle rögzítési pontokra bebújtatható műanyag lappal, amin egy patent található, és egy gyors leoldóval ellátott hevederrel, ami a két lapon rögzíthető patent segítségével.
A hevederen található patentos gyors leoldó lehetővé teszi a Serum Cinch nyitását, amire szükség van a zsák felvételekor és levételekor is. Zsák nélkül pedig feszesre húzva nem zavaró.
A hevederen található fém öntvény nem a modern kor szellemében készült, tehát nem egy egyszerű könnyített szerkezet, hanem úgy konkrétan egy vasdarab.
A használata nehéz zsák esetén, és igazából csak is nagyméretű zsákoknál ajánlott, kicsit körülményes, ugyanis a zsák pántjait meg kell lazítani, átbújtatni felettük a Cinch-et majd helyre igazítani őket, és középen meghúzni a hevedert.
De az is igaz, hogy a zsákokon található, pántokat összefogó vízszintes hevedernél kényelmesebb, ugyanis az sok esetben csúszkál vagy egyáltalán nem használható.
Alapvetően a használata akkor jöhet jól, ha nagyméretű zsákkal és védő mellényel kell hosszabb ideig közlekedni. Ugyanis a pántokat tényleg a helyükön tartja, és azok nem csúsznak lejjebb.
Viszont előnyösebb a használata a vékonyabb vállrésszel rendelkező mellényeken, mint például az MTV és gyanítom nem véletlenül ezeket emelték ki a gyártó oldalán sem.
Az ára 6000-8000 forint körül mozog, az átváltástól függően. A Serum Cinch megtalálható a FILBE rendszerben is, viszont a képeken és videókon nem nagyon lehet látni.
Valószínű ennek az oka a körülményes alkalmazása, ugyanis fel kell helyezni a védőmellényre, ahol például három gránát zseb vagy egy admin zseb helyét foglalja el de ezt még lehet orvosolni, vagy folyamatosan hordani kell.
Utolsó kommentek