Modern hadseregeknél a katonákat ellátják nyári és átmeneti bakancsokkal is, illetve extrém időjárási körülmények esetén téli, sivatagi verziókkal is. Még speciálisabb esetekben könnyű taktikai bakancsokat és túrabakancsokat rendszeresítenek.
A Bates márka az amerikai hadseregben rendszeresített bakancsok között, valahol a középmezőnyben található, de sokak szerint ott is az alsóbb szintet nyaldossa. Semmiképpen nem lehet a Belleville-el vagy Danner-el együtt emlegetni.
Az Enforcer „felszereltségét” tekintve figyelemre méltó, lévén rendelkezik Gore-tex és „thinsulate” béléssel is. A talp a korábban már megismert Vibram és Durashock kiképzéssel készült.
Összehasonlítva a sima Vibrammal a Durashock tényleg sokat segít. Gyakorlatban egyszerűen puhább és kényelmesebb járni benne, viszont jóval nehezebb is. És természetesen télen csúszik is.
A Durashock réteget a talpon lehet tetten érni. Látható két darab jól elkülönített rész, amik kicsit kiállnak. Ezek elméletileg elnyelik a kemény talajon keletkező erősebb ütéseket.
Ami viszont érthetetlen, hogy ha már ennyi minden rákerült a bakancsra, akkor mért spóroltak a szárával. A szárából egyszerűen elhagyták a párnázást, gyakorlatilag nem fogja a bokát és nem is veszi fel a formáját, olyan mértékben ahogy az elvárható lenne.
Az Enforcerből nem létezik gyors fűzős változat, de megmondom őszintén nem is hiányzott, végig lehet fűzögetni probléma nélkül, és szerintem ez valamivel jobb tartást is biztosít.
Ezzel a „felszereltséggel” kifejezetten a nyálkás, saras, nedves időben elég jó szolgálatot tesz az Enforcer. Nem nagyon ázott be, bár megfelelően volt ápolva, viszont kemény hidegben, minimális mozgás mellett fáztam benne. De úgy gondolom ez természetes.
Azonban a bakancs ezzel a talpal kifejezetten nehéz, és ormótlannak is hat. Eleinte azt vettem észre minden kiálló kis apróságba belerúgok. Más bakancsokkal összehasonlítva kifejezetten lomhának éreztem magamat benne.
Utolsó kommentek