Párszor már megállapítottuk, hogy az oroszok szeretnek használható ötleteket átvenni, ami egyesek szerint szégyen és „gáz” míg mások nógatják a fejüket és így vagy úgy de elismerik, akár halkan is, hogy ez bizony így van de nem szégyen.
A SPOSN cég egész sor kiegészítőt készített a Smersh rendszerhez, és ezek közül az egyik az itt látható „butt pack” vagy „kenyér zsák” esetleg vese táska. A butt pack alapját egy szinte hasonló amerikai termék szolgáltatta, amit a korábbi LC-2-es rendszerhez rendszeresítettek.
A táska két műanyag csattal zárható. Szemben is található rajta két sor Molle rögzítési pont, de nem a legpraktikusabb bármit is ide tenni. A csatok hevederekkel húzhatók meg, a felesleg pedig gumi gyűrűkkel rögzíthető.A felhasznált csatok nem ITW minőségűek, de jobbak mint a korábbi Modox Smersh-nél látottak.
Mivel a Smersh rendszerhez készült, ezért a szokványos 2,5 cm-es Molle rögzítő pántokkal és fém patentokkal lehet rögzíteni. A patentok fölött tépőzáras pántok találhatók, amikkel a merevített rögzítő pántok rögzíthetők, amennyiben nem fűznénk be őket. Ebben annyi gyakorlati hasznot sikerült felfedeznem, hogy így nem akad be a patent és a legalsó rögzítési pont közé semmi.
Oldalt a zsákra négy sorban került fel Molle rögzítési pont, a legfelül három oszlopban míg legalul négy oszlopban. Ide már érdemesebb különféle zsebeket rögzíteni, ugyanis ezek kevésbé zavaróak mintha előre tennék őket. Ami számomra praktikus tud lenni, az félig nyitott, gumis szájú zseb, amibe fél literes izotóniás italt vagy sima vizet lehet rakni.
A zsák alul is rendelkezik pántokkal, amiket egy fém feszítő segítségével lehet meghúzni. Már a korábbi amerikai M1956-os zsákon is megtalálhatók ezek, és leginkább az esővédő poncsó rögzítésére használták, de ahogy a legfelső képen is látható akár egy Gorka felső is rögzíthető hozzá.
A fedő rész két rétegű, és a rajta található tépőzár széthúzásával lehet a köztes részhez hozzáférni. A tépőzár egész keskeny, tehát nem sok minden fér ide, továbbá nem is esőálló ez a rész. Leginkább kötöző anyagot, esetleg az MRE bontatlan adagjait férnek el.
A zsák szájánál egy esővédő huzat található, ami madzagokkal húzható össze. A huzatot én általában feltekertem miután megpakoltam, vagy teljesen befelé fordítottam és utána kezdtem el pakolni, a tetejére pedig valami többé-kevésbé vízzáró holmit tettem.
Belül a következő címke található, ami a SPOSN logója mellett a moszkvai elérhetőségüket, email címüket és telefonszámukat is tartalmazza. A felirat többi részéből számomra nem derül ki semmi, de aki birtokolja fordításhoz szükséges tudást, az lefordíthatná már csak az érdekesség kedvéért.
Belül két darab lefolyó található, teljesen korrekt fém gyűrűkkel és kivitelezésben. Belül nincs külön elválasztó rész, a zsák térfogata pedig olyan 10 L-lehet. Általában ami jellemzően belekerült az váltás zokni, némi élelmiszer, esővédő, tartalék lőszer és személyre szabott egyéni apróságok.
A SPOSN butt pack-hez alapból jár két darab keskeny heveder, amiket a zsákon található fém gyűrűkbe lehet befűzni, és ezáltal önállóan is lehet viselni. Persze ennek én igazából nem sok értelmét látom, ahogy már a waist pack-nél található megoldás sem nyerte el igazán a tetszésemet.
A minősége megfelelő, noha egy-két helyen a kidolgozás kicsit oroszos. Strapabíróságára se lehet panasz, és a málha mellényen viselve értékes plusz helyhez juthatunk.
Az eredeti megoldásokat megtartották, kicsit hozzátettek és kaptak egy jobban használható vesezsákot ahhoz képest mint ami odaát van rendszeresítve.
Utolsó kommentek