fjoni:
@Krizo: Nana!Nem feszegetjük itten a szigorúan titkos hadiipari fejlesztéseket :-) és főleg nem kr... (2024.10.15. 08:15)Colombo város egyes számú tűzoltósága
Krizo:
Azt hittem, hogy megszűnt az oldal! Már csapatpróbán az új Magyar gyakorló. Remélem lesz róla beje... (2024.09.26. 11:55)Colombo város egyes számú tűzoltósága
A Combat Gear Blog célja bemutatni milyen kiegészítőkből tevődik össze egy modern hadsereg katonáinak személyi felszerelése, továbbá szeretne a laikusok, érdeklődők, hivatásosok és szerződésesek, milsimesek, airsoftosok, paintballosok és természetjárók számára egy érdekes oldalt összeállítani leírásokkal és fotókkal.
Ne felejtsd el elmenteni az oldalt a kedvenceid közé! (CTRL+D)
Januárban a Pentagon kiadta azt a jelentést, ami a korábbi IBA mellényekkel kapcsolatos minőség beli problémákat vizsgálta. Konkrétan némely sorozat IBA minőségi és védelmi szintje nem igazán egyezett meg az elvárt szintel.
Az IBA-t 5 szerződés keretein belül gyártották, és a kész termékek bevizsgálásáért a hadsereg egy osztálya lett volna a felelős. Két szerződésnél lejebb vitték a követelményeket, miután három véletlenszerű teszt során tesztelték a mellények védelmi képességét. A mellények öregedését vizsgáló teszteket felgyorsították, mivel nem tartották megfelelőnek a teszteket.
Egy szerződésnél elfogadtak 70 szériát, mielőtt azok átestek volna egy általános teszten, és ezt azzal indokolták, hogy olyan anyagból készültek amiket korábban már elfogadtak. Ezen az általános teszten egyébként 900 szériából csak 560 felelt meg. A maradék 340-nél a fenti indokkal nem végezték el.
Ezekkel a módszerekkel próbálták meg felgyorsítani a mellények rendszeresítését 2002 és 2005 között, mivel a kitűzött feladatot, ellátni az afganisztánban és majd irakban harcoló katonákat, elkellett végezni.
A jelentésben egyébként további érdekességek is találhatók, mint például az újra felhasznált külső taktikai mellények tesztelésének vagy a kiegészítő komponensek, nyak-lágyék védő stb., tesztjeinek átugrása.
Ezeketet az eszközöket sajnos, az egyszer használatos jellegük miatt, nem igazán lehet a klasszikus értelemben tesztelni, mint pl egy karabínert, vagy esőkabátot.
Az igazi megoldás a teljes gyártói és beszállítói folyamat szoros ellenőrzése. A kerámia gyártási, szállítási és tárolási folyamátának felügyelete. A ballisztikai kerámiáknál szükséges, minimum 15-ös (GPa), de inkább 20-as mikrokeménység garantált megléte minden mintában.
A soft elemek általában aramid alapúak, méghogyha ilyen-olyan hangzatos neveket is kapnak a különbözű anyagok, pl.: dynema, goldflex. Ezeknél szintén a gyártási minőséget lehet csak ellenőrizni. Tiszta aramid esetében pl. a felhasználás előtti víztartalmat, ugyanis az aramid felveszi a levegő páratartalmát, ami rontja a ballisztikai adatokat, és növeli a súlyt. Ha a szövetek gyantába vannak ágyazva, a kompozit szerkezet minőségét is ellenőrizni kell. Nincs e felpúposodás, egyenletes e a vastagság mindenhol stb.
A korrektebb kerámiabetétek általában 20x20x8 mm-es kockákból állnak. Ezeknek az egyenletes hézagmentes illesztése igen fontos. Ha mérnök lennék tovább sorolnám, de az elv nagyjából leszűrhető talán így is. Kizárólag a gyártás folyamán lehet érdemben ellenőrizni a minőséget.
Az ellenőrzés legmegfelelőbb módját elég jól felvázoltad. Akkoriban muszáj volt felpörgetni a gyártást, mivel egyszerűen kiadták az utasítást, és emberek életéről volt szó. Valószínű gondolták, hogy így is jó az.
Akkoriban (2003-2005) sok-sok nyilvános panasz látott napvilágot, a mellények silányságát illetően. A "mama vegyél nekem mellényt, mert a MC nem tud" kezdetű leveleket lobogtattak. Viszont az utána következő mellényeknél már nem állt fenn ez a probléma.
Utolsó kommentek