A PASGT, majd LWH sisakhoz rendszeresített éjjellátó konzolja,a Rhino mount, vagyis orrszarvú, ami a kinézetéből ered. A sisakokon két féle módon lehet rögzíteni. Csavarral, amik a sisakon körbe helyezkednek el, és a korábbi fejpántot tartották, illetve egy pánt segítségével, ami egy hátsó konzolba fut bele.
A csavarral való rögzítés sokkal stabilabbá és biztosabbá teszi, mint a másik módszer. Bár ott is, ha az ember eléggé meghúzza a pántot stabilan tud állni, viszont ezt a sisak felsőrészén elhelyezkedő műanyag karral lehet megfeszíteni, ami viszont beletud akadni ágakba-bokrokba, ezáltal pedig kitud oldani.
Maga a lehajtható kar, a konzolba pattintható bele, és rendelkezik egy dönthető résszel, illetve egy csúsztatható résszel. Viselése nem zavaró, a sisak súlypontját nem helyezi át előre, és a bal oldalán elhelyezkedő fém rúd segítéségével levehető egy kézzel is.
Lehajtott állapotban függőleges irányba dönthető fel és le, ezáltal igazítható hozzá az éjjellátó a felhasználó szeméhez, mivel a sisak nem áll mindenkin pontosan ugyanabban a szögben.
A karnak van egy vízszintesen mozgó része is, amire közvetlenül az éjjellátó tehető fel. Ezt úgy lehet előre-hátra mozgatni, ha a baloldalán lévő fém gombot elhúzzuk lefelé. Mivel elég nagy mértékben állítható, ezért mindenki úgy állítja be, ahogy az neki a legjobb. Közel a szeméhez vagy akár távolabb. Ez a szemüvegesek számára jó hír.
A 2001-es illetve 2003-as veteránok tiszteletére szokták a hátsó mountal együtt is hordani. Magát a kart nem szokták manapság levenni, mivel jobban tartja a hozzávaló szemüveget is, míg régebben jellemzőbb volt, hogy például a hordtáskában tartották az éjjellátóval együtt.
Utolsó kommentek