A combok málházása adja magát, abban az esetben ha a védőfelszerelés vagy málhafelszerelés elfoglalja a katona, vagy rendőr, teljes felső testét. Nem mellesleg az ide málházott felszereléshez néha hozzáférni is könnyebb.
A panel egész nagyméretű, összesen öt oszlopban és hat sorban lehet rá a különféle célzsebeket rögzíteni. A MOLLE-nak köszönhetően mi magunk állíthatjuk össze a kívánt célzsebeket.
A panelen három pánt található, kettő a combhoz egy pedig az övhöz rögzíti. A két comb pánt gumírozott, a harmadik pedig tépőzáras és ezzel lehet a magasságot is állítani.
Alapvetően én nem kedvelem a comb paneleket, főleg ha beakadnak. Emiatt lehetővé tették a gyors leoldást is, mivel mindhárom pánt csatos, és így elég könnyen ledobható az egész platform.
A másik problémám, hogy még könnyebb teher esetén is zavaró lehet a comb panel mozgása. Jelen esetben egy gázálarc is húzza az övet és futás közben előre-hátra mozog. Ha viszont a pántokat feszesre húzzuk, akkor kevésbé mozog, de kényelmetlenné válik a viselése.
Mivel korábban kérdés volt ezért most tisztázzuk. A panelen látható kétszázas rakasz zsebbe belefér egy M40-es gázálarc, de a nála kisebb SF10-es sem lenne probléma.
A zseb mérete miatt csak az olyan gázálarcok férnek bele, melyek szénszűrője oldalt helyezkedik el. De ahogy látható a zseb körül van még hely, tehát elméletileg lehetséges lenne egy nagyobb zsebet szerkeszteni rá, amibe az 93M gázálarc is elférne.
A Blackhawk panelje 1000-es nylonból készült, két féle színben, tan és fekete, készítik, illetve mivel a magassága állítható, ezért kizárólag egy méretben készül.
Nagy előnye, hogy saját ízlésünk szerint rakhatunk rá tártartókat, gázálarcot vagy akár egy pisztolytokot. Hasznos lehet, ha a felső testünkre már nem fér vagy nem akarunk több felszerelést terhelni.
Hátránya, hogy szerintem hosszútávon kényelmetlen és zavaró tud lenni az előre-hátramozgása. Viszont fixen nem szakad le rólunk, de igény esetén gyorsan leoldható.
Utolsó kommentek