A Tengerészgyalogság korábbi ILBE programja több kísérleti zsákot is vizsgált. Eddig két példányt láttam, az egyik a képeken is látható MARPAT mintás, a másik viszont a nyertes Arc’teryx zöld színű zsákja.
Látszólag az SDS elképzelése a CFP 90-es továbbfejlesztése volt, némi módosítással. A Main Pack-ről a derékpánt levehető, és ha jól láttam az FLC-re rögzíthető.
A zsák merevítése belülre kerülhetett, a párnázás jobban átgondoltnak tűnik, mint a CFP 90-es esetében, viszont a pántok leginkább a későbbi Assault Pack-et juttatják eszembe.
A külső részére több helyen Molle rögzítési pontok kerültek, illetve jól láthatóak még az első generációs fekete csatok is, amik a korai ILBE-re is rákerültek. A CFP-90-es alul található vízszintesen futó villámzárját is megtartották.
A rendszerbe tartozó patrol pack a main pack felső részén rögzíthető. A Két oldalt lévő zsebek valószínűleg fixre varrtak, és nem leszedhetőek. Az anyag pedig első ránézésre az SDS-re jellemző cordura.
Szintén a rendszerhez tartozik ez a kísérleti FLC is, ami MARPAT színű célzsebeket kapott, és a végső rendszeresítésre kerülő FLC-hez képest vastagabb vállpántokat.
Hátul még látványosabb különbség az Y alakú hevederzet, a végleges H-val szemben, illetve a levehető málha öv is, ami végül nem bizonyult olyan jó ötletnek.
A célzsebek szintén az SDS termékei közül kerültek ki, oldalt látható tártartók a RAV-nál látott példányok másolatai, akárcsak a kulacs vagy a gránát zseb.
Szemből nézve, első látásra a britek Waist Coat mellénye jutott eszembe. A későbbi FLC-ken előszőr a három csatból egyet hagytak el, majd végül az egészet kicserélték villámzárasra.
A patrol pack szintén a CFP90-es vonalat viszi tovább, a színén kívül pár plusz rögzítési pont látható rajta, és még a kompressziós pántokon sem változtattak.
Alapvetően az SDS toldozott-foltozott, már már Molle I-nél sem működő megoldásai elég kiábrándítóan hatnak. Mindenképpen jobban jártak a végső győztes ILBE-vel.
Fotó: emmado22
Utolsó kommentek