Kisebb méretű zsákok, patrol packek, már a vietnámi háború idején is léteztek. Ezekből lett később az LC 2-es rendszer, majd a CFP 90 és utána a modern patrol pack-ek.
Az utóbbi előfutárának tekinthető a CFP 90-es illetve a Becker patrol pack, amik már cordurából készültek, műanyag csatokkal és külső rögzítési pontokkal. Igaz ezek még, az LC-2-höz készültek.
Az LC-2-es rögzítési pontok két oldalt találhatóak. Ezekre kulacsot, tártartókat vagy a gyalogsági ásót lehet rögzíteni. Ezek mellett oldalra 1-1 csatos zseb került.
Külön merevítés nincs benne, manapság már a műanyag lapokkal divatosak, és a párnázás sincs túlgondolva. Tartozik hozzá egy derék pánt is, ami levehető.
A vállpántok nem túl szélesek, de nem is vágják a vállat. Viszont a műanyag csatnak köszönhetően könnyű állítani, illetve leoldani.
Kívül összesen hat darab függőleges, csatos zseb található. Na most őszintén szólva ezeknek a célját nem teljesen értem, és a későbbi zsákokról el is hagyták a hasonló kialakítású zsebeket.
A legfőbb problémám velük, hogy szűkek. Hasonló de szélesebb kialakításban, sustainment pouch-ként, sokkal hasznosabbnak bizonyulnak.
A másik szintén zsák utcának bizonyuló megoldás, az a rejthető fényvisszaverő csík. Maga a fényvisszaverő lap külön van levarrva, és a rejtéséről egy tépőzáras fedő réteg gondoskodik.
A zsák aljára szintén málharögzítési pontok kerültek, illetve levarrt hevederek, amikre polifoamot vagy hálózsákot lehet rögzíteni kiegészítő pántok segítségével. Ezek a pántok legjobb tudomásom szerint nem részei a zsáknak.
Felül található az erős hordfogantyú, illetve egy nyílás, amelyen a camelback ivócsöve vezethető ki. Az ezek alatt lévő pontokra kiválóan rögzíthető a fektető anyag is, így pedig megoldható a hálózsák és a derékalj külső rögzítése is.
A fő rekeszhez tartozik egy esővédő réteg is, amit csattal lehetne rögzíteni, de szerintem sokkal jobb a hagyományos módon egyszerűen feltekerni, bár az ivócső kivezetése problémás lehet.
A fő rekesz négy felülről nyitott részre van osztva. Alapvetően egyébként ez nem olyan zavaró, tehát ettől függetlenül tele lehet pakolni, de nem véletlenül hagyták el ezt a későbbi zsákoknál.
A csatos zsebek mellett a zsákon egy darab villámzáras zseb is található, ami viszont csak a felső rész, belső oldaláról férhető hozzá. Ahogy a legtöbb zsáknál, ez is az apróbb kiegészítők, iratok számára felel meg.
Ami nagy pozitívumként elmondható, hogy ez bizony egy régi vágású Eagle Industries termék, tehát mind az anyag, mind a varrások és nexus csatok szinte bomba biztosak.
A külső zsebekbe nem kötelező tárakat vagy füst gránátokat rakni, tehát meglehet tölteni őket másként is. Mindenesetre a villámzáras zsebek funkcionálisabbak és jobban pakolhatóak.
Hivatalosan nem sok helyen rendszeresítették, bár Ranger patrol pack-ként is felbukkan, viszont máig szerepel az EI oldalán. Több színben készítik, és létezik belőle egy nagyobb példány, illetve egy modernebb Molle rendszerű változat is.
Az utolsó 100 komment: