Mivel az ejtőernyős ugrás igen megterhelő a bokára, ezért az ejtőernyősök számára speciális lábbelit készítettek, amely képes megvédeni a bokát a kemény földre érkezéskor.
A Corcoran bakancsot szarvasbőrből készítették, bár érthetetlen módon, mivel összehasonlítva a német bakancsokkal hamarabb átázik. A magas szárú bakancs az ejtőernyős fegyvernem egyik jelképe lett.
A Corcoran varrott orrú, és a magas zárának köszönhetően a kemény földet éréskor fogja a bokát is. A fűző szintén bőrből készült, a felesleget pedig a boka fölött a bakancsra tekerték.
A bakancs talpa gumírozott volt, és varrott illetve szögelt. A sarkánál további szögek találhatók, mivel ekkor tájt még nem "hernyótalpal" készült. Érdekesség, hogy akkoriban még 8-as illetve 9-es méretben hordták a bakancsokat. Manapság az átlag lábméret már inkább 10-11-es.
A Corcoran bakancs az ejtőernyősök privilégiuma maradt, majd később a hadsereg különleges alakulatainál rendszeresítették fekete színben, és még a vietnámi háború után is használták, noha trópusi körülmények között hamar lecserélték.
Napjainkban a Corcoran cég még mindig létezik, és az USA fegyveres erői számára készít bakancsokat. Továbbá a fekete Corcoran bakancs még napjainkban is része az ejtőernyős katonák díszegyenruhájának. (ASU, Army Service Uniform).
Utolsó kommentek