A 3 Day Assault Pack első ránézésre egy formabontó zsák, de leginkább a nyitás módja és a Mystery Ranch névjegyének számító félig önhordó váz az ami igazán jól sikerült rajta.
A másik érdekes tulajdonsága, hogy a formavilága egyáltalán nem szögletes, leszámítva a hevedereket és a váll illetve a hát párnázását. Jól látszik a zsákot összefogó kompressziós pántokon is, amelyek nem csak az oldalakon hanem félkörívben futnak végig.
Az újabb trendektől eltérően nincs végig varrva rögzítési pontokkal, az oldalára is csak egy kisebb zsebet lehet felhelyezni. Megmondom őszintén ezt egyáltalán nem rónám fel hiányosságnak, bőven elegendő az alul lévő felülről nyitott zsebe és az a néhány rögzítési pont.
A vállpántok kialakítása véleményem szerint az egyik legjobb. Követi a váll és a felsőtest vonalát, a rajta lévő heveder pedig lehetőséget biztosít az ivócső vagy akár egy érszorító rögzítésére.
A derékheveder könnyen rejthető, ugyanis egész egyszerűen vissza lehet hajtani az oldalt lévő hasítékon keresztül, majd egy csattal rögzíthető a nyílás felső része.A felhasznált csatok és hevederfeszítők robosztusabbnak tűnnek az amúgy megszokott nexus gyártmányoktól. A képen látható csatnál például található egy külön elem ami segít lazítani a hevederen.
A zsák alján a megszokott 2,5 cm-es hevederektől eltérően szélesebbek kerültek fel. Itt is látható, hogy a minimális de megfelelő mennyiségre törekedtek, erre ugyanis már könnyedén rögzíthető bármilyen henger alakú tárgy, de célzseb nem.
A hát és váll részek kényelmesek, jól párnázottak és hálós légáteresztő anyaggal lett bevonva. Nekem ami feltűnt, hogy ennek köszönhetően sokkal kevésbé izzadt be alá a hátam, mint a hagyományos felépítésű zsákok esetében.
A zsák felső részén jól látszik a vízálló réteggel bevont villámzár, amely rádió vezetékei illetve az ivózsák számára biztosít megfelelő kivezetési nyílást. A külső részen található még egy kisméretű villámzáras zseb és egy tépőzár is. A felsőrész belső oldalára egy hálós zseb került.
A vállakra eső terhelést a vállpántokról futó feszítő csattokon lehet állítani. Látható, hogy fölösleg egy külön gumigyűrűbe lett elvezetve, így az nem lóg mindenfelé.
A hát támla merevítéséről három darab különálló szénszálas elem gondoskodik. Ezek könnyen cserélhetőek, a tépőzárnak köszönhetően, a rendszer pedig a Futura Frame nevet viseli.
A főrekesz nyitása az első és talán a tizedik alkalom után is mókás, mivel egy homoki féreg jut róla eszembe. A zsákon keresztbe három darab különálló villámzár fut, és ezeket kell egyesével nyitni. Ez csak egy bizonyos pontig vicces, mert túl gyakran nyitogatva én lassúnak és körülményesnek találtam.
Belül oldalanként kettő darab hálós zseb és két darab felülről nyitott zseb található. Az előbbiek remekül passzolnak a tűzgyújtó eszközeimnek, javító szetteknek, tasakoknak és egyéb apróságoknak, míg az utóbbiak a vizes palackok számára készültek. A hát oldalon egy további nyitott rész a víztartály vagy rádió tárolására szolgál.
A belső elrendezés praktikus tud lenni, én azonban a nagyobb terhek esetében keskenynek éreztem a zsákot. A gyakori nyitogatása egy idő után szintén inkább idegesítő volt mint mókás.
Azonban a párnázásának köszönhetően nagyon kényelmes, ennek a hátránya viszont, hogy nehezebb mint egy hagyományos zsák. Már üresen érezhető ez az apró súlykülönbség, ugyanis üresen ez a zsák két kilógram.
Nekem a külső formája is tetszett, sőt talán ez a formabontó kinézet a rejtőzködésnél is segíthet. Nincs túlbonyolítva, igény szerint a külső részekre is rögzíthető kamera, derékalj, kabát.
Az anyagminőségre nem lehet panasz, ennek megfelelően a gyártó hivatalos oldalán négyszáz dollárért vesztegetik ezt a típust. Egy harminc literes zsákért ez egy kicsit durvának tűnhet, de tény és való hogy jóminőségű.
A zsákért köszönet Viteknek!
Utolsó kommentek