Az LBT 6094-es mellényről a főbb tudnivalókat már taglaltuk, viszont a hazai vonal, és az oldalsó védelem pontos bemutatása kimaradt, amit a hétvégi Ludovika fesztiválon sikerült pótolni.
Az oldalsó plate, a mellény „cummerbund”-on belül foglal helyet. Ennek előnye, hogy így a rögzítési pontok szabadon maradnak, és nem áll el egy külön, a betét tárolására szolgáló zseb, a testtől.
Hátránya viszont, hogy a „cummerbund” mérete befolyásolja a betét méretét is, amit a később LBT mellényeken egy hosszabban kinyúló tépőzáras, a betét rögzítésére szolgáló réteggel oldották meg. Ennél fogva mind a kisebb, mind a nagyobb oldalsó betétek is beleférnek már.
A kemény betét mellé, egy lágy ballisztikai betét is tartozik, ez végig fut a cummerbundon belül, és a STANAG Level III-as védelmi szintel rendelkezik.
A lágy és kemény ballisztikai betét összesen körülbelül másfél kilogramm körül van, a kemény betét ebből 1,1 kilogramm, tehát összesen három kilogramm pluszt ad hozzá a 6094-es súlyához.
Érdekesebb információ viszont, hogy a 6094M-et néhány éve egy pár (valószínűleg) százas darabszámban szerezték be, a szolnoki KMZ számára.
A mellények nem az amerikai segély részét képezték, és a lágy illetve a kemény ballisztikai betétekkel együtt vették őket. A célzsebekről nincs információ.
Érdemes a betétekről is szólni egy kicsit. A forma alapján három féle betétet különböztetnek meg, a szögletes trauma betétet, a felső oldalán két oldalt levágott „shooter” (SAPI) betétet, és a még élesebben levágott „swimmers” betétet. A magyar mellényekbe a „shooter” betét került.
A 6094M szerintem jó választás volt. Noha korábbi modell, ~2013, de egy jó minőségű, megfelelő védelmi szinttel rendelkező védőeszköz, ami ráadásul kifejezetten a különleges egységek számára készült.
Fotó: Julie
Utolsó kommentek