A kiegészítők rögzítésére egyre több megoldás létezik, amiből talán a legelterjedtebbek, a különféle méretű karabinerek. Ezek általában hagyományos kialakítású és jellemzően könnyített kivitelűek.
A Niteize ezzel szemben egy olyan kivitelű karabinert kínál, amely két oldalra nyitható. Ezzel sikerült kiküszöbölni, hogy az egyoldalon nyitható karabinerekkel szemben, nyitáskor ne akadjon bele, vagy össze, a rögzítési pont és a rögzített kiegészítő.
Öt méretben készítik, és a legkisebbeket a villámzárak biztosítására szánták. Egész egyszerűen a dupla kocsi húzószárába kell belökni, így megakadályozandó, hogy az esetleg szétnyíljon.
A Niteize karabinerek könnyű és praktikus megoldást jelentenek amennyiben például kesztyűt vagy a villámzáras zsebeket szeretnénk rögzíteni.
A karabinerek rozsdamentes acélból készülnek, és a legkisebbnek a súlya 4 gramm a teherbírása 2,2 kilogramm, míg a másik, ami a negyedik legnagyobb a teljes sorban, 30 grammot nyom és 33 kilogramm a teherbírása.
Utolsó kommentek