Az első tapasztalatok alapján már jól látható volt az előnye és a hátránya is ennek a rendszernek. Hátránya, hogy a zsák valamivel lassabban oldható és sok helyet foglal, viszont a zsákot stabilabbá teszi.
Viszont a zsák stabil és kényelmesen rögzítése mellett, a pántok még így is befelé letudnak csúszni a mellény váll részéről. További pozitívum, hogy bármilyen csatos Assault pack rögzíthető vele.
A zsák felvétele hamar megszokható, egyszerűen csak a pántoknál fogva kell felvenni és a hevederekkel stabilra állítani. Az oldása minimálisan lassabb, ugyanis két-két csatot kell oldani.
Mindent összevetve a használatához nem kell a társak segítsége, és hosszabb menet esetén kényelmesebb, sőt futásnál is nagyon stabil, bár minden szempontból körülményesebb és lassabb a használata. A pozitívumok ellenére sem terjedt el.
Csatok a FILBE-n
Noha az új zsák rendszeren jóval kevesebb heveder, csat van mint a korábbi ILBE-n, de egy fő különbség feltűnt, ez pedig a nyikorgás és keményebb anyag.
Eddig az Assault Pack-en tűnt fel, hogy a vállhevedereket rögzítő csatok egyike egyszerűen használat közben nyikorog. Ez valamennyivel csökkenthető ha szorosabbra húzzuk, de hosszú távon elég idegesítő.
A másik különbség ami feltűnt a korábbi ITW csatokhoz képest, az az éles zaj ami becsatolásnál halható. Persze kicsi az esélye, hogy a gyakorlatban ez hatalmas hátrányt okozna.
Mennyi is az a 34/32
Az 5.11 és a Blackhawk nadrágok egyik előnye a méretezésükben rejlik, ugyanis a szár és derék méret alapján elméletileg mindenki megtalálhatja a saját testalkatához illőt.
Ez ugye nagyon jól hangzik, viszont azt vettem észre, hogy három különböző típusú 5.11 nadrág között nagy különbségek vannak, amit nem lehet a használat számlájára írni.
Az első példány teljesen jó, a szár hossz megfelelő a derék hossz megfelelő és akár öv nélkül is lehet hordani. A következő példánynál a derék bőség megfelelő a szára viszont rövidebb valamivel, míg a harmadik példánynál a dereka kicsit bővebb ezért mindenképpen öv kell hozzá, míg a szára kicsivel hosszabb.
Under Armor
Feltűnt a FROG-nak egy másik nagy előnye is, a lángállóságon túl, az 5.11, UBACS és Point Blank under armor-okkal szemben, ez pedig szintén az anyagában keresendő.
Noha vékony, és rendeltetés szerű használat esetén pár hónap alatt elkopik, de a fentiekben felsoroltakkal ellentétben nem ragad bele a tépőzár, és emiatt nem is bolyhosodik ki.
Utolsó kommentek