A Maxpedition márkát először egy kínai vacaknak gondoltam volna, bár azóta sokat fejlődtek. Azonban van benne valami egyediség, ami könnyen megkülönbözteti a többi gyártó termékétől.
Ez leginkább a „katonás egyszerűség és praktikusság” helyett a sok kis, vagy rejtett, zseben és a felszerelés elhelyezésén érhető tetten. Nem szempont a rakétavető vagy poncsó külső rögzítése, viszont az oldal fegyver rejtése igen.
A Condor II-es térfogata 22 liter, tehát nem véletlenül tűnik olyan kicsinek a háromnapos zsákokkal összehasonlítva. Anyaga nylon, a villámzárak YKK gyártmányok, a csatok viszont nem nexustól vannak, de elfogadható minőségűek.
A hát oldal villámzáras, és a felső részén a víztartály ivócsöve számára megtalálható egy kivezető nyílás is. Alapvetően a camelback számára készült, de hordható itt maroklőfegyver rejtve, vagy akár egy laptop.
A belső része egy durvább vízálló rétegből készült, és egyébként jól párnázott, tehát annyira nem nyomja a hátat ha mégis úgy döntünk hasznosítjuk az itt lévő belső teret.
A zsákon kívül és alul található zsebben több nyitott rekesz található, ahol a felszerelésünket könnyen szétszórhatjuk, egy fajta „admin” zsebnek tekinthető.
A gyártóra jellemző, hogy a címkéjét mindig egy jól látható helyen szokta elhelyezni a felszerelésein, legyen szó zsákokról vagy zsebekről. Ez általában kívül, vagy külső felületen történik.
A zsák főrekeszében további két elválasztott rész található. Az egyik egy egyszerű nyitott, míg a másik egy hálós és villámzáras belső zseb, akárcsak a FILBE-ben.
Kívül található egy másik kisebb, szintén villámzáras zseb, amiben nem található további rekesz. A FILBE-nél ez volt az „assault pouch”, aminek viszont a Molle rögzítés volt a nagy előnye.
A Condor II nem nagy súlyok szállítására lett kitalálva, ennél fogva a pántjai is jóval egyszerűbbek és vékonyabbak a megszokott katonai zsákokéval összehasonlítva. Megtalálható itt is a két vízszintes pánt, és az ivócső rögzítésére szolgáló gumipánt is.
A zsák alsó része durva, vízálló anyagból készült, tehát egyáltalán nem okoz kellemetlenségeket ha sáros, nedves felületre tesszük le. Alul található még három pánt is, de ezek inkább kisebb terhek külső elhelyezésére szolgálnak, például egy softshell.
Szintén a Maxpeditionre jellemző ez a külső, Y alakú kompressziós pánt,ami őszintén szólva nem hiányzott korábbi zsákokról, bár ott szempont volt a külső zsebek és egyebek rögzítése. Ez természetesen itt is lehetséges.
Oldalanként további két-két vízszintes kompressziós pánt található, illetve körbe külső rögzítési pontok. A zsáknak eleve a kis mérete az előnye, emiatt nem is nagyon ajánlott felzsebezni pluszba, de például egy rádió zseb nem hátrány bizonyos esetben.
A Maxpedition minőségével kapcsolatban kevés negatívumot hallottam és tapasztaltam. Ez erre a zsákra is igaz. Egyedül talán a kis méretére lehet panasz, de ez ugye attól függ milyen szemmel vizsgáljuk.
Mivel ez inkább rendvédelmi feladatokhoz, vagy csak simán a hétköznapokra és sporthoz ajánlott a kis mérete okán. Ezekre a célokra pedig nagyon praktikus tud lenni.
Utolsó kommentek