Az EDC nem egy új találmány, talán csak a neve, mivel a katonáknál, főleg a különleges egységeknél, megszokottak a kisebb túlélő készletek, amik méretüknél fogva praktikusak és könnyen elhelyezhetőek.
Az EDC jelen esetben egy rendőr felszerelését erősíti. A gyakorlatban leginkább az olyan eseményeknél jött jól, ahol folyamatosan és egymás után kellett szolgálatot ellátni, a hazautazás lehetősége nélkül, például árvíznél.
A készlet egy nagyobb villámzáras zsebben kapott helyet. Ehhez hasonlót már korábban is lehet itt látni az oldalon. A cseréje már folyamatban van, mivel noha a Viper nem rossz, a feladatát ellátta, egy megbízhatóbb és strapabíróbb zseb azért mégis jobban jön.
A zseben a szokásos Molle rögzítés található, amivel övre, szolgálati övre is rálehet tenni, bár javarészt zsákon, vagy zsákban kapott helyet, tehát szinte sosem volt a hagyományos módon használva.
Felnyitva a zsebben található egy kivehető tároló tok is, amiben a felszerelés kisebb részei kaptak helyet. Itt található a gumis pántokkal rögzítve egy zsebkés, multitool, síp, tűzpattintó eszköz és egy kis lámpa is.
A félig nyitott rekeszbe került a varró készlet, horog, fájdalomcsillapítók, borotva, madzag, gyufa, ragasztó szalag, kézfertőtlenítő, körömcsipesz, drót, gombiránytű.
A főrekeszben látható egy olló, alkoholos filctoll, gyorskötözők behajtogatva, négy darab CR 123-as tartalék elem és egy PETZ fejlámpa, piros szűrővel.
Az EDC hasznos tud lenni, főleg ha az ember a munkájából kifolyólag olyan helyzetbe kerül, hogy esetleg több napot kell otthonról távolabb eltöltenie.
Az árvíz a másik jó példa, amikor is jó pár esetben az állománynak nem volt felkészülési ideje, hanem azt vitte magával ami nála volt. Hova tovább még ha van is az embernek ideje, nem biztos hogy minden össze szed egy vasárnap délután. Míg az EDC-t csak felmarkolja és bedobja a többi cucca közé.
Utolsó kommentek