Pénteken az éjszakai beszivárgásra való felkészülés a felszerelés szétválogatásával kezdődött, úgy 5 óra körül. A játékra csak elsődleges fegyvert vittem, egy CA M16A2+M203-ast. A fegyverhez nem vittem szíjat, egyrészt mert úgyse lógatom magamon, ahhoz hosszú, illetve így nem akad bele semmibe és könnyebb mozogni is vele. Természetesen megvannak a nyilvánvaló hátrányai is.
A panziónál úgy kellett összepakolni, hogy oda vasárnap délutánnál előbb nem megyünk vissza, tehát minden szükséges felszerelésnek nálunk kellett lennie, ahhoz hogy két éjszakát kinn aludjunk, és ne haljunk éhen se.
A nehéz terep miatt a felszerelés minimalizálása mellett tettem le a voksomat, és a 3 napnyi felszerelésem egy Pantac AIII-as 3 napos táskába került be, illetve a málha további része egy Tactical Tailor két részes MAV mellénybe.
A Pantac táska bizony utángyártott, de nagyon jó szolgálatot tett és nem bántam meg, hogy ezt vittem. A táska két fő rekeszre osztható, illetve elől található rajta még egy zipzáras zseb, továbbá oldalt és hátul is MOLLE/PALS málha rögzítési pontok találhatók rajta.
A táska fő rekeszében a következők kaptak helyet: gore-tex nadrág, alá öltözett (kód neve mackó nadrág), polár pulóver, fogkefe+fogkrém, fastum, flector EP, woodland esővédő poncsó, OD esővédő poncsó a felszerelések letakarásához, az ellenség megtévesztésére egy UBACS, amit TEKU viselt volna.
A táska következő villámzáras rekeszébe ezek kerültek: kifordítható karszalag az azonosítás véget, 3 napra élelmiszer, woodland dzsungel sapka, szemüveg tokja plusz lencsével, csősál.A legelöl lévő vízszintes villámzáras zsebbe kerültek a tartalék elemek.
A táskához alapból járt egy villámzáras, csatokkal a táska oldalán rögzíthető kiegészítő zseb, ami a fenti képen a fegyver csövénél látható. Ez került a táska bal oldalára, benne pedig váltás zokni, pólo és alsó kapott helyet. Ez a zseb egyébként praktikus és hasznos is tud lenni, mivel a táska oldalt lévő kompressziós pántjaival kicsire összehúzható.
A táska jobb oldalára kívülre került a Source WXP „ivózsák”. A huzatán található csatok segítségével lehetett rögzíteni a táska oldalán végig futó MOLLE/PALS pontokra, a csövet pedig a mellkason vízszintesen futó pánt fogta.
A táska alul található rögzítési pontjaira egy SDS Waist pack került fel, amibe a gore-tex kabát kapott helyett. Ily módon a kabáthoz sokkal könnyebb volt hozzáférni, és nem kellett a fő rekeszben kutatni, hanem a kívül található villámzáras, csatos zsebből lehetett előhúzni.
A táska elején található rögzítési pontokra két rakasz zseb került fel. A bal oldali egy Specter 200-as rakasz zseb volt. Ebbe került a kukorica konzerv, sólet és bab konzerv, illetve az elfogyasztásukhoz elengedhetetlen evőeszközök.
Tőle jobbra egy SDS 200-as rakasz zseb került fel. Ebbe került a fényvisszaverő mellény, szúnyogriasztó, 1 csomag zsebkendő, tartalék akkumlátor, a konzervek melegítéséhez szükséges spiritusz tabletta és gyufa, vízhatlan csomagolásban.
A táska aljára került még felfújható fektető anyag. Ez egyébként sokat növelt az ember komfort érzetén, és alváskor marha sokat számított, ugyanis sokkal jobban szigetel mint egy sima polifoam, arról nem is beszélve hogy jóval kényelmesebb.
A Pantac táska jól bevált. Mondjuk a párnázás és a háttámla kicsit merev volt rajta, de végső soron elviselhető volt. A rögzítő pontoknak és a plusz zsebeknek köszönhetően simán belefért háromnapnyi cucc. A táska egyébként Cordura anyagú, YKK zipzárakkal, szóval jól védte a benne tárolt felszerelést.
A „kit listet” átfutva feltűnhet, hogy nem volt nálam hálózsák. Egyrészt marha sok helyet foglalt volna, illetve úgy egyeztünk meg, hogy a raj egyes tagjai hálózsákot, mások fektető anyagot és derékaljat hoznak, lévén úgyse fog egyszerre mindenki aludni, mivel kell az őrség. Ez az első nap így is volt.
Utolsó kommentek