A JSLIST nadrág része, a kabáttal megegyező anyagból készült, és ugyanolyan strapabíró. A nadrághoz tartozik két nadrágtartó is, de ezeket nem szükséges hordani, kicsatolt állapotban a nadrág belső felébe lehet tárolni.
A nadrág szárai dupla tépőzárral rögzíthetők, a jobb záródást elősegítendő. A nadrág alsó része nyitott tépőzárakkal a trapéz nadrágra emlékeztető, elősegítendő a könnyebb és gyorsabb belebújást.
Két-két combzseb található rajta, amik nagyméretűek, és harmonika szerű szabásuk van. Tépőzárral zárhatóak. Nincs bennük a víz elvezetéséhez szükséges lefolyó gyűrű, viszont a ruha anyaga rip-stopos ezért mentesítéskor nem gyűlik víz a zsebekbe.
A nadrágot a derékhoz lehet igazítani két-két tépőzárral. A tépőzárak elől fél körben helyezkednek el, és akár úgy is magunkhoz igazíthatjuk a nadrágot, hogy esetleg alatta nem viselünk gyakorló ruházatot.
Elöl a nadrág zipzáros és patental zárható. A zipzáron a nadrág anyagából készült hosszabb fület hagytak, hogy teljesen beöltözve, kesztyűben is könnyen hozzáférhető legyen. A nadrág belső oldalán egy plusz réteg található, ami belülre patentolható. Itt kicsit megállt a tudomány, mivel ennek a rétegnek a gyakorlati hasznával nem vagyok tisztában. Hasonlót lehetett látni már más nadrágokon is, de ott szélfogóként szolgált.
A nadrág belsejében a kabátéhoz hasonló címke található, amin ugyanúgy ki kell húzni egy számot minden mosás után. A leírás egyébként tartalmazza például, hogy hajó fedélzetén hogyan kell mosni a ruházatot.
A JSLIST leváltásáról egyenlőre nem esett szó. Bár az utóbbi években háttérbe is szorult kicsit, szerencsére. Mind a kabát, mind a ruha rendkívül strapabíró. Viszont ennek ára is van, ugyanis majd 2,5 kiló körüli súlyuk van. Mind a nadrág, mind a kabát 92 dollárba kerül az államnak darabonként és külön-külön.
Utolsó kommentek