A sisak első típusa 1978-ban került a francia fegyveres erőkhöz. Ezek után sok változtatásra került sor, ezek előtt azonban lényegesebb tény az, hogy már 1978-ban felismerték annak jelentőségét a francia tervezők, hogy logisztikailag sokkal jobb megoldás az, ha egy „magasan felvágott”, három pontos állszíjjal rendelkező sisakot rendszeresítenek, mivel ez a fajta sisak alkalmas az ejtőernyős csapatok általi használatra is és nem kell a különböző fegyvernemek részére más és más sisakot kifejleszteni majd rendszeresíteni.
A belül körbe futó bőr pánt mögött hat párna található, ami a fejet ért ütést hivatott csökkenteni. Ez a pánt természetesen állítható közvetlenül a sisak hátsó részénél. A sisak belsejében található, kör alakú bőr párna hat párnázott pánttal rögzül a sisak hat belső pontjához. Ezeket pedig szegecsek zárják le, amik a csavarokkal ellentétben nem nyomják a fejet, könnyebbek és nem esnek ki a helyükről csak ha eltörnek.
A sisak állszíjának mindhárom részét tépőzárral lehet méretre állítani. Az áll egy bőr állvédőbe ül bele. Az állszíjazat baloldalán található, két patenttal lehet be illetve kikapcsolni a szíjat.
A sisakhoz egy gumírozott szélű sisakhuzatot rendszeresítettek, francia CCE terepmintában. A CCE-ből létezik sivatagi verzió is, de elég ritkán tűnik fel, a sisakhuzat még ritkábban. A huzatra nem készítettek az álca számára lyukakat, ezért a sisak álca külön kerül fel rá.
A hárompontos állszíjnak, a Második Világháborúban, a német illetve angol ejtőernyős sisakokon elterjedt változat képezi az alapját. Könnyen méretre állítható és stabilan megtartja a sisakot.
Az F1 első típusához nem rendszeresítettek álca huzatot, mivel a francia hadseregben korábban egyszínű gyakorló ruhák voltak rendszeresítve. Az első öbölháború idején már létezett hozzá huzat, de ennek hiányában volt amelyiket sivatagi színre festettek.
Az F1S2 egyik hátránya, hogy a különféle porvédő szemüvegeket elég nehezen lehet viselni rajta, ezért azokat alá szokták venni. A sisak egyébként a hallást és a látást se korlátozza.
A szíjaknak köszönhetően stabilra be lehet állítani, és nem csúszkál az ember fején, fekvő testhelyzetben sem. A magasan felvágott formája miatt, nem széles és könnyű benne mozogni, nem akad fenn az ember mindenen.
1994-ben már rendszeresítették a kevlár sisakot a francia hadseregben, de azt főleg kiküldetések alkalmával viselik. Az F1S2-t még mindig látni lehet gyakorlatok és ejtőernyős ugrások alkalmával.
Utolsó kommentek