fjoni:
@Krizo: Nana!Nem feszegetjük itten a szigorúan titkos hadiipari fejlesztéseket :-) és főleg nem kr... (2024.10.15. 08:15)Colombo város egyes számú tűzoltósága
Krizo:
Azt hittem, hogy megszűnt az oldal! Már csapatpróbán az új Magyar gyakorló. Remélem lesz róla beje... (2024.09.26. 11:55)Colombo város egyes számú tűzoltósága
A Combat Gear Blog célja bemutatni milyen kiegészítőkből tevődik össze egy modern hadsereg katonáinak személyi felszerelése, továbbá szeretne a laikusok, érdeklődők, hivatásosok és szerződésesek, milsimesek, airsoftosok, paintballosok és természetjárók számára egy érdekes oldalt összeállítani leírásokkal és fotókkal.
Ne felejtsd el elmenteni az oldalt a kedvenceid közé! (CTRL+D)
Az ISAF erők egy négyszintű sebesült ellátási rendszert alkalmaznak. A különböző szinteket Role-nak nevezik és számokkal jelölik, illetve egy plusz jellel ami a csoporttól magasabb képességeket jelöl. Emellett egyébként minden ország rendelkezik a saját elnevezéseivel is. Az államokban például a Role 1 szintet a TID, vagy Troop Aid Station látja el.
A Role 1 gyakorlatilag a „sürgősségi” osztály. Itt stabilizálják a sérülteket, és végeznek életmentő műtéteket is. Majd következik a Role 2, ami bizonyos körülmények között az első helyre kerül ellátás szempontjából. Itt már bonyolultabb műtétek is végezhetők, és leginkább a stabilizált sérültek hosszú távú kezelésének kezdeti lépéseit végzik el. De emellett sürgősségi beavatkozások is végezhetők. Úgy tudom a PRT-nél is ilyen korház üzemel,
Role 3 szinthez tartoznak a távolabb eső felszereltebb korházak, ahol a már elvégzett műtéteket fejezik be, és a rehabilitációt is megkezdik. A Role 4-be pedig az anyaországokban lévő korházak tartoznak.
A következő videón ezt a folyamatot vezetik végig. A bemutatásra kerülő sérült katonákat a Role 4-be való átszállítástól kezdve, a korházi ellátásuk végéig nyomon követik, és bemutatják miként épülnek fel, és miként képesek teljes életet élni.
Egy-két elég kemény pillanatot is mutatnak, amikor például a felépülésüket elősegítő műtéteket mutatják. A három srác elég kemény követendő példát állít elénk, épkézláb emberek elé.
A BBC tabu nélkül mutatja be, ebbe a 12 részbe darabolt, filmjében a veteránok harcát. Súlyos, lehúzós anyag ez is, akár csak a korábbi sérült szakasz. 12 darab 10 perces részbe került feltöltésre, szintén angol nyelvű.
Utolsó kommentek