Sajnos jelenleg nagyobb hírértéke van annak, hogy egy rendőrt megvádolnak bármilyen szabálytalansággal vagy törvénytelenséggel, mint ha egy bűnözőt elfognak. De még csak nem is hivatalos úton teszik mindezt, hanem „szemtanúk” és egyéni vélemények alapján.
Pár hete jött ki a Felforgatás: Célpontban a Rendőrség című könyv, ami az utóbbi egy-két évtized média által felfújt rendőrségi ügyeit taglalja. Mivel ez egy friss alkotás, ezért az utóbbi pár hónap botrányos média történetei is bele kerültek.
Mindezeken felül vizsgálja a rendőrség és a társadalom kapcsolatát, személyes történetek és a mindenki által ismert nagyobb ügyeken keresztül.
Továbbá ezt a törékeny kapcsolatot leginkább befolyásoló tényezővel is foglalkozik, ami pedig a média. Az olvasás közben egy idő után azon gondolkodtam, hogy vajon „Fruzsináról” lesz benne szó? Na és a tolvajkergetőkről? Esetleg a rugdosódó rendőrökről? Nem csalódtam.
Nagyon jól körüljárja a témát, és kiegészíti azokat a féligazságokat, amiket a sokszor ártatlanul meghurcolt rendőrök ügyeinél, elfelejtettek közölni.
Sajnos kétlem, hogy akiknek valóban szólna ez az alkotás, valaha olvasnák. De szívesen ajánlom azoknak is, akiket érdekel a mai rendőrök helyzete, és szeretné kicsit jobban megérteni a kialakult viszonyokat.
Egyik negatívuma a rövidségében keresendő, mivel én viszonylag hamar, két nap alatt, olvastam végig a 239 oldalt. Érdekes a végkövetkeztetés is, amivel a mai Magyarország küszködik, persze ez nincs igazán leírva, inkább a fejezetek közé beillesztett idézetekkel sugallja.
Utolsó kommentek