A brit hadsereg a teljes korábbi DPM mintás egyenruha családját lekívánja cserélni az MTP-re, emiatt gyakorlatilag a korábbi ruhadarabok összes változatát elkészítették MTP mintával, és egy-két apró változtatással.
Az UBACS korábban kizárólag sivatagi színben készült, de létezett belőle elfogadható minőségű DPM-es változat is. Az újabb MTP-s változatnál azonban elhagyták a könyök és a váll párnázását.
Rögtön a csomagolásba egy kártya került, ami arra figyelmeztet, hogy rendszeres heti egyszeri mosás esetén egy év, viszont gyakoribb mosásnál csak hat hónap a ruha amortizációs ideje. Továbbá az új UBACS-ot rovarriasztó szerrel kezelték, tehát valószínű, hogy a figyelmeztetés inkább erre vonatkozik.
A ruha anyaga nem tér el a korábbi sivatagi változatétól, a szokásos hetven százalék pamut és harminc százalék poliészter. A címkén olvasható még a terepminta szabadalmi száma is.
Az egyik fő különbség, a vállnál lévő párnázás teljes hiánya. De az utólagos pótlás lehetőségét is elvetették. A korábbi változatnál pont ezt kedveltem egyébként.
A körgallér a kisebb méret ellenére is nekem valahogy kényelmesebbnek érződött. Egy apró újítás látható a villámzárnál, még pedig a kocsi számára kialakított takarást biztosító réteg.
A vállzsebek szintén tépőzárasak maradtak, viszont a tervezők egy apróbb figyelmessége a zseben kívül található tépőzárak borítása. Ez egyébként az összes MTP mintás felsőn megtalálható. A bal vállon lévő fedlapon pedig a brit zászló látható.
Akárcsak a vállnál, a könyöknél is hiányzik a korábbi párnázás. Viszont a tépőzáraknak köszönhetően ez utólagosan pótolható. Azonban külön még nem láttam az ide való betéteket.
A mandzsetta a már jól bevált brit gombokat kapta meg, ami továbbra is sokkal biztosabb megoldás mint a tépőzár. A ujjaknál egyébként egészen a könyökig több szellőző lyuk is található.
Az UBACS továbbra sem készül lángálló kivitelben. Viszont az itt látható zöldes-barna hálós részt még világos színben is készítik, de tudomásom szerint nincs különbség a kettő között.
A ruha címkéjén olvasható a pontos megnevezés és az NSN szám, illetve a méretezés is. Egyébként érdekesség, de a brit ruházatot „gyerek” méretben is készítik, amit a kadétoknak szánnak. Kifejezetten üdítő látvány például a 34-es bakancs.
A változtatások nem jelentősek, ezért nem is éreztem, hogy olyan túl sokat hozzáadtak vagy elvettek volna a ruhából. Viszont továbbra is figyelemre méltó az ára, könnyű és kényelmes is.
Az MTP UBACS-ot olcsón beszerezhetitek társoldalunkon: www.thearmybox.com
Utolsó kommentek