Az Individual Integrated Fighting System-et (egyéni integrált harci rendszer) 1988-ban mutatták be. Két málhamellényből és két táskából állt. A málhamellény, vagy más néven LBV, elég elterjedt lett. A CFP 90 valójában a korábbi fém vázas ALICE táskák leváltására készült, de soha sem váltotta le azokat teljes mértékben.
Két oldalt 3 külső zseb található a táskán, amik az oldalsó kompressziós pántok meghúzásával zárhatók. Az egymás alatt elhelyezkedő két kisebb zsebbe, a táborállításhoz lévő kisebb holmik tökéletesen elférnek és hozzáférhetőek lesznek. Gondolok itt a kötöző anyagra, kajára, piró tablettára, poncsóra, sátor vasakra.
A táska oldalának majdnem teljes hosszában végig futó, egybefüggő másik zseb elég nagy ahhoz, hogy a gore-tex kabát és nadrág beleférjen. Egyébként a polifoamot szokták még ebbe a zsebbe belegyömöszölni, esetleg egy összehajtogatott sátor fér még bele, illetve a külső felületére is rögzíteni lehet a polifoamot.
A táska felső része két rétegű, és a belső fele tépőzárral nyitható térképtartóval rendelkezik. Szintén itt a felső részen, a hát felöli oldalon található két csat, amikkel a patrol pack rögzíthető.
A táska belső részének tetején található még egy fedőréteg, ami némileg védelmet nyújt az esőtől, és a felülre bedobált holmik húzhatók összébb vele.
Belül található az integrált rádió zseb, ami egyébként másra is használható amennyiben nincs benne a rádió, illetve középen egy elválasztó. Az elválasztó a hálózsák és a fő részt különíti el, így nem potyognak át a cuccaink akkor se, ha a hálózsákot alulról vesszük ki.
A táska alsó része erősebb és vízálló részből készült el. Zipzárral nyitható kívülről, és így sokkal könnyebben hozzáférhetünk a hálózsákunkhoz, mintha felülről kéne kipakolni a cuccainkat, majd kivenni a hálózsákot.
A derékpántok kellően párnázottak, viszont málhafelszereléssel együtt elvesztik a funkciójukat is. A külső oldalon található rajtuk 2-2 ALICE „csík”, amire kulacsot lehet feltenni, esetleg tártartókat.
A vállpántok egyik nagy hátránya, hogy középen egy pontba futnak össze. A műanyag lappal, amiben találkoznak, állítható a táska magassága, két csavar kicsavarásával. Ez a műanyag lap számomra kényelmetlen volt sok esetben.
Az egy pontba való összefutás hátránya, a táska instabilitása. Nem rögzíthető olyan stabilan, mint azok a táskák, amiknél a pántok a táska két oldalán helyezkednek el. Vagyis mindig billegni fog oldalra.
A táska nylon anyagú. Ez sajnos csak egy ideig véd az eső ellen, vagyis átázik de jóval kisebb mértékben mint a korábbi táskáknál, és nem is érezhető jelentős súlynövekedés ha el is ázik. A nagyobb probléma vele, hogy a táskának nincs tartása.
A CFP 90 gyakorlatilag az első táska volt, ami a main pack+patrol pack elvét alkalmazta. A korábbi málhazsákokhoz képest sok újítást tartalmazott, és ezeket tökéletesítve a mai modernebb málhazsákok mind felhasználták.
A CFP 90 szakított a korábbi nehéz fémvázas katonai táskák hagyományaival, és átvette a túra táskák néhány újítását. Tervezésénél figyelembe vették a katonai igényeket és a túra táskák újításait is.
Sosem terjedt el nagy számban. Igazán csak a hegyi kiképző központok alkalmazták, illetve expedíciós zsákként tűnt még fel. Az a furcsa, hogy civilek főként dicsérik a CFP 90-et és a régi ALICE-t szidják, míg a hivatásosok az utóbbit dicsérik. Ez egy több véleményből levont következtetés, tehát vannak átfedések. Kizárólag Woodland mintázatban létezik.
Utolsó kommentek