Combat Gear Admin:
@Takony(Aki az élet vizet issza): Igazad van, valóban egy T64-es van a képen.
Hétköznap volt, val... (2023.03.05. 08:16)Jordán Királyi Harckocsi Múzeum
Takony(Aki az élet vizet issza):
Én is gratulálok az élményhez és köszi a beszámolót, ez tényleg zseniális hely, már-már Kubinka sz... (2023.03.01. 21:51)Jordán Királyi Harckocsi Múzeum
Takony(Aki az élet vizet issza):
@Tom Sinner: a Reptár tényleg szerintem is nagyon jó irány, kéne ugyanilyen szárazföldiben, csak s... (2023.03.01. 21:38)Jordán Királyi Harckocsi Múzeum
Combat Gear Admin:
@Tom Sinner: Sajnos itthon abszolút nem foglalkoznak a megfelelő szinten a haditechnika megőrzésév... (2023.02.21. 22:03)Jordán Királyi Harckocsi Múzeum
A Combat Gear Blog célja bemutatni milyen kiegészítőkből tevődik össze egy modern hadsereg katonáinak személyi felszerelése, továbbá szeretne a laikusok, érdeklődők, hivatásosok és szerződésesek, milsimesek, airsoftosok, paintballosok és természetjárók számára egy érdekes oldalt összeállítani leírásokkal és fotókkal.
Ne felejtsd el elmenteni az oldalt a kedvenceid közé! (CTRL+D)
Az orosz hadseregben a Smersh után az M-22-es a legnépszerűbb málhamellény. A 90-es évek közepén jelent meg, és az elmúlt években folyamatosan jöttek ki az újabb változatai, amik a korábbi típusok hiányosságait pótolták, vagy új funkciókkal jelentek meg.
Az M-22-es elöl, négy darab, dupla tárzsebbel rendelkezik, amikbe a 30-as illetve az RPK-hoz rendszeresített 40 lőszert befogadni képes ívtárak helyezhetők el. Tépőzárral és gumival is ellátták. A guminak köszönhetően, a tárak mögé belehet türni a zseb fedő részét, így meggyorsítandó a tárazást. A gumi képes egy tárat is megtartani, tehát nem esik ki.
A tár zsebek felett, elöl két oldalt, a SPOSN elsősegély zsebéhez hasonló zsebek találhatók. Ezek szabásra és méretre is nagybáló megeggyeznek. Kötszerek mellett, lehet bennük GPS-t, iránytűt, iratokat, tartalék elemeket tárolni.
Két oldalt, a tárzsebek mellett, szurony és kés tartó található. A rendszeresített AK bajonett a tokba beleilik, és egy tépőzárral lehet a nyelét is rögzíteni. A tokon található zsinorzat, szintén hozzárögzíthető a zsebhez.
A mellény hátsó részén lehet a magasságot beállítani, a fém csatok alatt pedig a fém D ringek helyett ez a „vállfa” alakú csatt található, ami a butt-pack rögzítését segíti elő. Mind a váll rész, mind pedig a derék platformként szolgál további molle felszerelések számára. A vállrész hálós és enyhén párnázott.
Két oldalt, három-három fém csat található, amikkel az alkatunkhoz igazíthatjuk a mellényt. Az ezekbe befutó pántokon gumi gyűrű található, amibe a szabadon levő részét a pántnak befűzhetjük, és így nem zavaró.
A bajonett zsebek mellett, szintén két oldalt, összesen négy repeszgránát tárolására alkalmas zseb található. Ezek úgy kerültek kialakításra, hogy a gránátok szétszerelt állapotban is elférjenek bennük.
A zseb másik érdekessége, hogy található benne egy madzag, a végén egy fém kampóval. A kampó a gránát biztosító szegéhez rögzíthető. Ennek köszönhetően a gránátot egy kézzel kirántva rögtön lehet élesíteni és használni.
A mellény alján, körbe tépőzáras fülek találhatók, amikre taktikai vagy málha öv rögzíthető.
Az M-22-es anyaga leginkább a cordurára hasonlít, de valószínűsíthetően orosz anyag és nem a nyugaton elterjedt Cordura. Vékony és könnyű, de emellett vízlepergető is. Annyira nem strapabíró mint a legtöbb nyugati termék, de probléma nélkül kibír hosszabb időt is. Emellett pedig olcsó és könnyű gyártani.
A varrások és a zipzár is erősek, nem bomlanak föl egyhamar. Hogy megpróbáljam kifejezni magam, azt mondanám pont olyan erős amilyen erősnek lennie kell, nincs túlbiztosítva mint a legtöbb nyugati holmi.
Elég sok variácóban gyártják, kezdve Molle és Alice rögzítő pontokkal, hálós- nem hálós váll résszel. Több színben i selkészült, zöld, Les vagy woodland ami a képeken is látható és fekete.
Gyakorlatilag pont annyi holmi fér bele, amennyit egy katonának elkell pakolnia. Nincs hely rajta fölösleges dolgok számára, egyedül a hátra szabható egyénre, tehát camelbak vagy buttpack helyezhető el rajta, esetleg rádió számára zseb.
Negatívumként lehet említeni, hogy megint csak csínyán bántak a párnázással. A vállnál még csak-csak van némi, de a deréknál és oldalt egyáltalán nincs. Egyébként elég univerzális és egyszerű, mégis kellően strapabíró felszerelés.
Nagyon kevés van az országban, jó ha 5-10 darab ennek az az oka, hogy az airsoftos "orosz fanok"
nemtartják elég oroszosnak és más tipusokat rendelgetnek, pedig nagyon is tipikus darab náluk...
Annyit fűznék még a cikkhez, hogy van belűl még két "térképzsebe", ami nehezen izzad át, illetve a tárak mögött két zseb, pontosabban a tártartók hosszával megeggyező nyílás eredetileg jelzőrakéták számára. Az önsúlya nem egészen 1kg, ami pakolhatóságát tekintve figyelemre méltó.
További érdekesség volna: van-e még olyan ország, aminek ilyen buta knézigránátja van mint nekünk?
Oroszok is csak kihúzzák a szeget oszt jónapot.
Mi meg majomkodunk a lendületes dobással, hogy elcsettenjen az a sz@r.
Persze a biztosító szeg kihúzása után mindez.
@durczás: Én már elég hosszú ideje vadászok Tarzanra, és most akadt egy, de egy olívzöldre szívesen elcseréltem volna azt. Kár, hogy nem reklámoztad itt, ha a tiéd olyan mint a cikkben szereplő, akkor jó eséllyel érdekelt volna.
Utolsó kommentek