Az előző részben taglalt Gore-tex parkához tartozik egy nadrág is. A nadrág méretezése szintén megegyezik a gyakorló méretezésével, és arra is kell felvenni. A térdnél és az ülepnél, dupla rétegű erősítés került fel. Az anyaga egész strapabíró, bár a gyakorlónál természetesen nem jobb, viszont így is elviseli hosszabb időn keresztül a jelentős igénybevételt. Tehát nem szakad szét azonnal, és a vegetáció hegyesebb képviselői nehezebben tesznek kárt benne.
Két oldalt csak patenttal csukható fedőrészek láthatók, amiken keresztül elérhetjük a gyakorló nadrág felső zsebeit. A comb középen lévő oldalzsebeket azonban elég nehézkes elérni, és amennyiben ezek meg vannak pakolva, ki is dudorodnak oldalt.
A nadrág szárát tépőzárral lehet méretre állítani, és mindkét oldalt, a boka és a térd alatt zipzárral nyithatunk. Ennek a felvételnél van jelentőssége, ugyanis ha úgy csomagoljuk el, hogy ezeket ki zipzározva hagyjuk, akkor felvételnél sokkal könnyebb belebújni, majd utólag behúzni.
A nadrág egyébként kellően testhez álló, szóval nem akadályoz és nem kényelmetlen, de kevésbé hideg hónapokban, eső esetén személy szerint nem szeretem hordani, mivel könnyebb gyakorlóban mozogni. A gore-tex kabát és nadrág másik, számomra, idegesítő tulajdonsága, hogy zizeg. Az ECWCS által nyújtott kényelem azonban figyelemre méltó, és igen hasznos, amit honvédeink is észre vettek. Több esetben láttam már, hogy a saját honvédségi esőkabátjukat ilyenre cserélték.
Utolsó kommentek