A helikontex hosszú utat járt be más gyártók termékeinek lemásolásától a saját márkás termékek gyártásáig. Gyakorlatilag mindenből de Softshellből is Dunát lehet rekeszteni, szóval lássuk mi az amiben a Trooper más mint a többi.
Alapvetően softshellből egy kategória létezik, de az anyagvastagság alapján belehetne osztani őket akár két három kategóriába is. Ha ezt vesszük alapul akkor a Trooper a legkönnyebbek és vékonyabbak sorát erősíti.
A szabását tekintve nekem kényelmes volt, testhezálló mégsem fojtogató, és egy vastagabb pulóver is befér alá. Noha hátul a derék vonalát elhagyva lenyúlik, azért előrehajolva előfordul, hogy felcsúszik vagy a mellény alá gyűrődik.
Két oldalt egy-egy felkarzseb és a kötelező tépőzár található, míg baloldalt egy alkarzseb is, amit személy szerint soha nem használtam még. A mandzsetta szimpatikus erősített anyagból készült, rajta a cég logójával.
Elsőre úgy tűnhet, hogy ez multicam szín de a gyakorlatban egy némileg módosított és a cég saját licence alapján készülő Camogrom minta. A kabát anyaga egyébként 98% nylon és 2% spandex.
A mellzsebek elhelyezése szintén praktikus, mellénybe vagy zsákot viselve is könnyen hozzáférhetőek. A villámzárakon lévő húzószárak itt egy kemény műanyagban, míg a vállaknál egy csomóban végződnek.
A csuklya elől és oldalt állítható, illetve húzható összébb. Egy headset még aláfér, de a sisak az már nem. Alapesetben a gallérba rejthető, és a könnyű anyagnak köszönhetően ebben az esetben nem éreztem fojtogatónak.
A hónaljaknál mindkét oldalon villámzár található, amivel a szellőztetés oldható meg melegebb időben. Na most ez egy szél és vízálló kabát, de a könnyű anyag okán ezt a helyén kell kezelni. Saját tapasztalatom szerint egy jó másfél-két óra után szépen lassan elkezd átnedvesedni, míg szeles időben nem a kabátot éreztem a ruházatom szűk keresztmetszetének.
A Trooper anyagának nincs belső bevonata, emiatt nem zizeg mozgásközben és nem is kopik úgy mint az amerikai vagy orosz kabátok esetében. Tényleg kényelmes, praktikus viselet.
Fontos azonban megemlíteni, hogy a könnyű súly hátránya a gyengébb anyag. Emiatt mondjuk egy hadi gore-texhez képest a víztaszító és szélállósága jóval alacsonyabb.
De kényelmes viselet és könnyű plusz rétegként szolgál, amennyiben megfelelően betudjuk illeszteni és megfelelően tudjuk használni. Mellény alá, vagy túrázáshoz intenzív mozgás alkalmával szerintem jó választás, amennyiben figyelembe vesszük, hogy megállásnál alá kell öltözni.
A kabátért köszönet Atisnak!
Utolsó kommentek