A ZÖTE vonulós tagjai számára két fajta Bristol gyártmányú bevetési ruházatot rendszeresítettek. A bevetési ruházatot egyébként Angliából vették.
Ezt a típust egyébként 1999-ben kezdték el rendszeresíteni a brit tűzoltóknál, azóta viszont ott is átálltak egy újabb, homokszínű és fekete változatra.
Az akkor újnak számító védőruha hatalmas előrelépés volt a korábban rendszeresített brit bevetési ruhához képest, és mind a szabását mind a felhasznált anyagokat tekintve mai napig egy modern és jó minőségű tűzálló ruha.
A korábbi védőruhákkal ellentétben ettől a típustól kezdve megjelent a hímzett tartomány vagy városnév is a brit tűzoltókon, ami a nagyméretű tépőzáras felkar zsebre került bal oldalra.
A rejtett villámzáras felsőn még egy szintén rejtett de nyitott belső zseb is található, bal oldalon. A tépőzár egyébként végig fut a villámzár mellett.
A bevetési ruházat ¾-es állógalléros kialakítású, és a megfelelő teljes nyaktájéki védelem érdekében egy tépőzáras réteg is rákerült, ami a torok előtt fut.
Az ujjak kialakítása meglepő hasonlóságot mutat az SAS számára készített kezeslábason is látott megoldással,amely így két rétegben fedi a bevetési kesztyűt.
A Bristol bevetési ruhákat két változatban készítik el, egy rövidebb illetve egy hosszabban. A kabáton ez úgy érhető tetten, hogy a hosszabb verzióra kívülre két tépőzáras zseb került.
A modern tűzoltó ruhákhoz hasonlóan a Bristol is több réteget használ. A láng,tűz és hőálló saját fejlesztésű rétegek mellett,amiből egyébként a külső réteg rip-stop-os, gore-tex belsőt is felhasználták.
A tűzoltásnál alkalmazott felszerelések nem éppen az olcsóságukról híresek. Egy mostani modernebb Bristol bevetési ruházat ára 240 000-250 000 Forinttól indul.
Utolsó kommentek