Sokszor szóba kerül egy-egy felszereléssel kapcsolatban, hogy eső vagy vízálló, de eddig konkrét példával még nem szemléltettük, mit bírnak és mire kell számítani ezzel kapcsolatban.
Ha számítani lehet esőre, akkor ezt figyelembe véve kell bepakolni. Mit jelent ez? Annyit jelent, hogy minden elfog ázni a zsákban, és lehetőleg vagy vízhatlan csomagolást kell biztosítani, vagy eleve erre nem érzékeny cuccokat kell összeválogatni.
Na de a gyakorlatba ez úgy néz ki, nálam, hogy a fő zsebbe általában feljebb pakolom a vízhatlan sátorlapot, alá a ruhát, amit esetleg még egy külön vízhatlan tokba is teszek, illetve ha nagyon nem tudok mit csinálni, akkor ott a szemetes zsák mint végső megoldás, bár nagyon jó „száraz zsákok” vannak már olcsón.
A FILBE zsák alapvetően nagyon jól összevan rakva, de nem minden ható. Esőnél a vízálló villámzár jó szolgálatot tesz, de egy fél napos eső után lassan és biztosan beengedi a vizet. Persze elhanyagolható mértékben, nem ettől ázott el a zsák belseje, inkább maga az anyag engedte át, ami átnedvesedett. Persze ki kell emelni, hogy nem erős mértékben, tehát kívülről egy darabig állt rajta a víz, majd belsejébe szivárgott.
A kívül és alul található zsebben egész konkrétan állt a víz, de a víz elvezető nyílások megbírkóztak ezzel a kis aprósággal. Ide is inkább a cordurán keresztül szivárgott be a víz.
Talán a hálós zseb egyetlen hátránya, hogy nem nyújt extra védelmet az eső ellen, a benne elhelyezett papírok simán eláztak. Viszont a külső zseb belső fala nem ázott át.
A fő zseb felülről szintén átázott, a belső hálós zsebben lévő boríték is elázott. Viszont, a kívül lévő „Assault pouch” és az alsó zseb megóvta a fő zsebet kívülről.
Na most a fő zsebben lévő váltás ruha száraz maradt többnyire, bár alul-felül volt valami szigetelés, viszont az anyag nem szívta meg magát, nem lett nehezebb a zsák. Jó esetben csak ennyi történik, rossz esetben viszont megszívja magát a zsák, a víz nem távozik belőle és érezhetően nő a súlya.
Utolsó kommentek