Az amerikai hadseregben a jelenleg rendszeresített ECWCS készlet hét rétegből áll. Az első két réteg az aláöltözőkből, a harmadik egy fleeceből áll.
A negyedik réteg viszont a képen is látható szél álló dzseki. A rendszer egyébként nagyon jó variálható, és együtt illetve egyesével is eredményesen használható.
A mellkason található három tépőzár, a haderőnemi, név és rendfokozati felvarrók számára. Erre természetesen azért volt szükség, mert a dzseki viselhető a legfelső ruhadarabként is.
A két mellkason lévő villámzáras zsebhez kívülről lehet hozzáférni, így védőmellény alatt viselve is használható. Maga a zseb és a hozzátartozó villámzár elég nagy, és praktikus.
A kabát alsó része „shock cord”-al húzható összébb, amelyek elől és a belső oldalon találhatóak. A derék összehúzása mellett, a kabátot feljebb is lehet húzni.
A jól bevált YKK villámzár helyett az eddig nem ismert SCM-et használták. Ez egy teljesen hagyományosnak tűnő, vízálló réteg nélküli villámzár. Ami feltűnő, az a kisméretű kocsi, és textil húzószár.
A tépőzáras felkar zsebeken kívül nem található tépőzár, viszont az IFF négyszögeket és az azt rejtő hevedert megtartották. Ez pedig már az ACU-nál is kicsinek bizonyult.
A mandzsetta csak félig gumírozott, tehát nem állítható méretre, de a kabát jellegéből adódóan ezt nem éreztem problémának.
A kabáton a könyök résznél nem található erősítés, és valószínűleg a vékony anyag nem indokolta a hónalj alatti villámzárak elhelyezését sem.
A ¾-es gallérhoz nincs rejthető csuklya, de őszintén szólva ez nem is hiányzott. Több réteg viselése esetén zavaró is lenne.
A dzseki anyaga 98% Nylon és 2% Spandex. Nem vízálló, talán csak kis mértékben, viszont szélálló. A Spandex miatt viszont rugalmas, kényelmes viselet.
Na most alapvetően az ECWCS rendszer nagyon jól hozzá igazítható az időjáráshoz, és a rétegeket még csak nem is kell sorba viselni.
A Level 4-es dzseki isten igazából csak egy szélálló könnyű réteg. Túl sok mindent nem szabad várni tőle, de kis helyen is elfér és védőmellény alatt is viselhető. Emellett kényelmes és több réteggel együtt is az marad. A vékony anyaga miatt viszont sérülékeny is.
A kabátért köszönet Magyari Róbertnek!
Utolsó kommentek