A Combat Gear Blog célja bemutatni milyen kiegészítőkből tevődik össze egy modern hadsereg katonáinak személyi felszerelése, továbbá szeretne a laikusok, érdeklődők, hivatásosok és szerződésesek, milsimesek, airsoftosok, paintballosok és természetjárók számára egy érdekes oldalt összeállítani leírásokkal és fotókkal.
Ne felejtsd el elmenteni az oldalt a kedvenceid közé! (CTRL+D)
Az új gázálarchoz új hordtáskát is rendszeresítettek. Ez majd másfélszer akkora mint a korábbi verzió. Mindemellett azonban nem tűnik úgy, mintha több lenne benne a hely is. Az új hordtáska már kompatibilis az akkori LC2-es málharendszerrel.
A táska tépőzárral nyitható, és belül két kisebb tépőzáras rekesz található. Ezekbe különféle mentesítő szappanok és egyéb kisebb tasakok helyezhetők el. A táska egyébként úgy záródik, hogy felül egy kis rés marad, amin keresztül lehet egy csövet vagy tömlőt elvezetni.
Felül található, a névtábla helye alatt, egy újabb tépőzáras rekesz. Ide befér a gázálarc vízhatlanságát szavatoló kisebb műanyag zacskó is, vagy bármi egyéb tisztítószer. A névtábla egyértelmű azt hiszem.
A vízhatlan műanyag tasak pár cm-esre hajtogatható össze. Külsején rajta van a részletes felhasználási javaslat, és a gyengébbek számára a konkrét felhasználási útmutató is. A tasakban található még néhány befőttes gumi is.
A táska alján tépőzáras fedőrész található, amivel egy gumigyűrűvel ellátott nyílást lehet lezárni. Ezen a nyíláson lehet keresztül vezetni, a harcjármű személyzetek számára rendszeresített gumitömlőt.
A táska rögzítését három pánt teszi lehetővé. Az egyik keresztbe fut a derekunkon, a másikat a combunk körül kell vezetni, majd egy gyűrűbe és onnan a derékon körbe fut pánt fém gyűrűjébe rögzíteni. A harmadik pánt a táska hátsó részén helyezkedik el, ezzel az LC2-es málhaövhöz lehet rögzíteni.
Comb helyett derékon is lehet hordani hosszabb menetek során, ekkor a derék pántot a vállunkon kell átvetni, a másikat pedig a csípőnkön. Mivel már egy teljesen új málharendszer jelent meg, ezért ezt a módszert már nem nagyon alkalmazzák.
Normális esetben, a gázálarc a fent látható módon helyezkedik el a tokjában. Használat esetén így könnyebb megragadni a szénszűrőnél fogva jobb kézzel, majd arcra helyezni és utána bal kézzel a gázálarc gumipántjait a fejre rántani.
A hordtáskában műanyag merevítés található, azonban ezt nem nehéz meggörbíteni. A táska anyaga nylon, ami rövid ideig képes megvédeni az esőtől a benne tárolt álarcot. A derékpántok hátránya, hogy ha túl szorosra húzzuk őket, akkor a csípő csontunkat összeszorítja és egy idő után ez eléggé fáj.
Ha túl lazára hagyjuk akkor instabil, és ha majdnem jóra húzzuk akkor kidörzsöli az oldalunkat. Természetesen be lehet pont jóra állítani is. Személy szerint azt tartom a legkényelmesebbnek, ha a nadrágtartóba, az öv mellé fűzzük be.
Utolsó kommentek